Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rouli: @Mac02: @r102: @Wojciech_Skupien: Nosz #!$%@?. U mnie cale mieszkanie w ledach, wszystkie sprzęty nowe a rachunek:
Styczeń: JEDEN () dzień 24kWH. Mam na rachunku odczyt 31 styczeń, poprzedni odczyt 30 styczeń. 8.75zł za prąd i 6.30zł za dystrybucję. Ktoś ogarnia o co tu chodzi?
Luty: 201kWh
Marzec: 209kWh( _)
Dodam, że piekarnik mam elektryczny się kuchenka gazowa.
@justanotherdude Coś dużo, może te ledy jakoś dziwnie działają na licznik, nie wiem albo może gdzieś przewód się grzeje. Masz elektroniczny licznik? Powyłączaj wszystko i patrz jakie jest chwilowe zużycie, czy 0 jak powyłączasz, czy jak będziesz włączał ledy to odpowiednio do ich mocy będzie się pokazywać no i czy dla innych sprzętów się zgadza. U mnie 70m2 2 osoby wyszło 1005 kWh przez cały 2020 rok a jest lodówka, pralka, TV,
@justanotherdude: kup sobie na allegro ten taki sprawdzacz co ile ciagnie pradu i kazdy sprzet podlaczaj i patrz co sie dzieje i ile ciagnie, cos Ci gdzies musi zzerac ten prad to nie jest normalne zuzycie. Nie masz jakiegos urzadzenia, ktore zre prad jak oszalale? Tak zastanow sie, moze masz jakiegos super-hiper kompa? Albo ogromna plazme 80 calowa? Czasami czlowiek nie jest swiadomy, ze jakis sprzet tyle bierze pradu
@justanotherdude: 90m 3 osoby, 90zl. Brak tv, dekoderów etc. Pralka chodzi bardzo często -- małe dziecko.

Jesli miałbym szukać winnego - to czy nie masz instalacji "halogenowej", czyli na GU10.
Wydaje mi się że transformator czy prostownik który jest zamontowany w takich instalacji czasami bierze prąd cały czas.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: Licznik właśnie mam stary, mechaniczny więc trudno oszacować po kręcącym się bębnie czy coś żre prąd nadmiernie:/ U mnie co prawda jest suszarka ale jesteśmy z żoną tylko we dwoje i pranie 1-2x w tygodniu. Siedzimy w jednym pokoju, najczęściej na 4x żarówkach GU10 (chyba po 8W każda). No nie mam pojęcia co mogłoby być aż tak prądożerne.
@girlsjustwannahavefun: Taki mam zamiar ale czy oni w ogóle coś takiego
Tylko kurde ja mam całą instalację już od 3 lat i przykładowo w zeszłym roku miałem zużycie 22.05-30.09 499kWh czyli średnio połowę mniej niż teraz.


@justanotherdude: Potwierdziło się że masz taką instalcję - nie znam się ale może sie popsuła?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@graf_zero: Zrobiłem przed chwilą test. Odłączyłem lodówkę, uznając że to najbardziej prądożerny sprzęt ze wszystkich w uśpieniu i bęben na liczniku bardzo nie zwolnił a poza lodówka tylko TV w stanie uśpienia, XBOX i stacja pogodowa.
@justanotherdude Może licznik źle mierzy? Skoro jest mechaniczny to może zapytaj u dostawcy czy jest opcja wymiany na elektroniczny, jak to się odbywa, czy sami czy na wniosek, u mnie sami powiadomili ze będą wymieniać więc powiedziałem ok i umówiłem się na wymianę i jest elektroniczny i mogę zobaczyć chwilowy pobór.

Nie wiem, może powyłączaj wszystko i zobacz czy tarcza się kręci, powinna stać. Włączaj pojedynczo odbiorniki i zobacz jak szybko kręci
Zrobiłem przed chwilą test. Odłączyłem lodówkę, uznając że to najbardziej prądożerny sprzęt ze wszystkich w uśpieniu i bęben na liczniku bardzo nie zwolnił a poza lodówka tylko TV w stanie uśpienia, XBOX i stacja pogodowa.


@justanotherdude Wyłącz wszystko co jest a jak się dalej kręci to wyłącz bezpieczniki i zobacz czy się kręci. Nie powinien jak nie będzie w ogóle poboru.
@justanotherdude: apka z Turonu, mierzy mi zużycie prądu, nic dodatkowo, nie instalowałem ani nie podłączałem. Po prostu jest i działa. Sam zacząłem szukac co tak ciągnie. Wyłączyłem Xboxa i ładowarki. Ktoś jeszcze pisał o lampkach na GU10 ale to sprawdzę w drugiej kolejności