Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy z tego co jest dostępne w Guitarcenter ( bo raty 0% w Santanderze ), uda mi się złożyć jakiś komplet składający się z:
- gitary elektrycznej
- stroik
- stojak
- piecyk
- kabel
- zestaw kostek
- futerał (?)
- coś o czym jeszcze zapomniałem ?
Wszystko żeby się zmieściło w okolicach 1000zł razem i żeby było dla osoby, która nigdy w życiu nie trzymała gitary elektrycznej w ręku - ale za to trzymała Ukulele przez kilka minut i cisnęła na Kazoo.
#gitaraelektryczna #gitara
  • 13
@DunningKruger Uzasadnienie ? Jakieś nonemy widzę już po 500zl, za 1149zl widzę już jakieś zestawy, co prawda na zamówienie, ale nadal z dość dobrymi recenzjami zwłaszcza na anglojęzycznym YT. Niestety na zamówienie oznacza tak naprawdę że ich nie ma i nie będzie. Dlatego z chęcią dowiem się tutaj od ludzi grających, jaki zestaw można w okolicach jednego tałzena złotych polskich złożyć.
@Manipulatorek: to jak najbardziej dobry sklep tylko, że w tym zakresie cenowym kupisz raczej wszystko co najtańsze i chyba domyślasz się, że w takim wypadku możesz spodziewać się kiepskiego sprzętu. Sam piecyk jaki powinieneś wybierać to taki, który ma min 10" głośnik i 30W mocy, wszystko o niższych parametrach nie zabrzmi dobrze - zobacz ile taki kosztuje.
@DunningKruger
@Kokos
@Czarna_ksiazka
W takim razie o najtańszy możliwy zestaw do złożenia z rzeczy nowych to kwestia jakiego wydatku ? Mówimy tu o dorzuceniu jeszcze 500zł, 1000zł czy jak Paście o bieganiu muszę wydać na taką przyjemność równowartość samochodu...
Przykładowo Ibanez IJRX20 ( zestaw ) ma całkiem dobre review na zagranicznych kanałach YT i jako gitara na start, a Wy co o takim zestawie sądzicie ?
@Manipulatorek: ogółem ciężko doradzić, to jest bardzo indywidualna kwestia. Takie rzeczy najlepiej się kupuje samemu mimo wszystko.

Miałem nowe gitary za 500,1000, 2000 i nie byłem zadowolony. A w zeszłym roku kupiłem używanego ltd viper 500 za 1500zł i to najlepsza gitara na jakiej grałem. Używka też zazwyczaj nic nie traci na wartości, a budżetowe nowe gitary to -50% po wyniesieniu ze sklepu xD

Pobierz
źródło: comment_16182953136uy4oMzW9iKb5fb3Lq8rzZ.jpg
@Czarna_ksiazka Hm... Tutaj dzięki za informacje, do tej pory nikt nie zwrócił mi uwagi, że z gitarą jak z autem - wyjeżdżasz z salonu i tracisz połowę wartości. A to teraz pytanie, kupowanie gitar używanych - nie znając się na nich. Pewnie muszę znaleźć jakiegoś znajomego, który wymiata w temacie bo mi wcisną kit jak u Handlarzy Autami czy może jakiś lutnik/skup/sklep z używkami ?
W takim razie o najtańszy możliwy zestaw do złożenia z rzeczy nowych to kwestia jakiego wydatku


@Manipulatorek: najlepiej spróbuj skompletować taki sprzęt w koszyku sklepu i będziesz wiedział.
@Kokos Źle się wyraziłem - najtańszego, ale sensownego według ludzi, którzy już jakieś doświadczenie mają. Sam podałem tutaj jako przykład IJRX20 z zapytaniem czy git czy naciąganie na kasę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Manipulatorek: tak jak mówiłem, zacznij od pieca, sensowne zaczynają się od 10" i 30W, zobacz teraz ceny, teraz zobacz czy mieścisz się z gitarą w budżecie. Gitara wbrew pozorom nie jest tak ważna jak piec, zwłaszcza pierwsza, bo jak już poznasz gitarę osobiście to będziesz chciał już wybrać konkretnie pod twoje potrzeby ze średniej półki.