Wpis z mikrobloga

Moja babcia miała mieć operację wymiany biodra. Dostała skierowanie na kilka badań przed zabiegiem. Poszła na echo serca i lekarz stwierdził, że ma za słabe serce i może nie przeżyć operacji. Babcia ma ponad 80 lat. Miała już wymieniane kolana i jedno biodro. Jak myślicie może lekarz przesadził czy rzeczywiście operacja jest takim obciążeniem dla serca? No i w sumie co robić jeżeli babcia bez operacji będzie coraz gorzej to znosić?
#medycyna #chirurgia #kardiologia #zdrowie
  • 5
@Dominikjagoda: Jak tak dalej pójdzie, to babcia niedługo będzie cyborgiem.
A tak na poważnie, to zadajesz pytanie, które związane jest z życiem Twojej babci na blogu, którego odbiorcami są w większości półgłówki.
W taki m razie ja odpowiadam pierwszy. Dawaj, operuj babci biodro. Nic jej nie będzie. Lekarze pier*olą głupoty. A nawet jakby coś się działo to podasz jej szybko redbulla( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Dominikjagoda to jest cholernie interwencyjna operacja więc utrata krwi w czasie 1,5-2h operacji jest bardzo duża Wiem bo miałem jedną a będę mieć druga :( Z przykrością stwierdzę że nic nie zrobisz bo w pewnym wieku już nikt się nie podejmie tak niebezpiecznej operacji :(
@Dominikjagoda: nie mamy żadnej wiedzy z dziedziny kardiologii, nie mamy żadnej wiedzy o twojej babci więc nie wiem czemu oczekujesz że ktoś poda ci sensowną odpowiedź.

Ale zasadniczo jak lekarz internista/kardiolog zdyskwalifikował ją od zabiegu to raczej żaden ortopeda/antestezjolog nie będzie się zabierał za operacje.