Wpis z mikrobloga

Siema Miraski

Wiem, że część z was to małe detailingowe świry, więc dzisiaj w Akademii Mireczków Detailingu (dajcie znać czy chcecie więcej tego typu porad) pierwszy mały pro tip.

Jak tylną szybę w sedanie od środka??
Otóż nic trudnego! Otwieramy bagażnik, składamy fotele i następie kładziemy się w bagażniku. I tym oto sposobem mamy dostęp do trudno dostępnej szyby.

Także kto ma sedana bądź cuope szybko teraz daje plusa i lajka na FB i leci wyczyścić tylną szybę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I przypominam, że mamy wiosnę więc zapraszam wszystkich chętnych na polerowanie, powłoki i inne bajery dla waszych fur!

https://www.facebook.com/wypolerowany

#akademiamireczkowdetailingu #detailing #autodetailing #motoryzacja #cardetailing #wroclaw #wypolerowany
Foxio - Siema Miraski

Wiem, że część z was to małe detailingowe świry, więc dzisia...

źródło: comment_16182462732c8YbyBIg5vBZqHU4bxNxo.jpg

Pobierz
  • 34
@Foxio: Tego myje szyby bazylia i mandarynka? ( ͡º ͜ʖ͡º) Próbowałem umyć tym ekran w laptopie (błyszczący, znaczy z szybą przed LCD) i nic nie szło ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślałem, że powłoka antyrefleksyjna się zaczęła łuszczyć bo totalnie nie ruszał plam w rogach. Wziąłem Shiny Garage PGC i ślady zniknęły po 1 przejeździe. Ale ja nie wpadłem na to, aby dodać
@LegoCiemnyLas: @PanKracy582: a tak na poważnie, to zostaje wam gimnastyka i wspomaganie się myjkami na patykach.

Że względu na trudny dostęp te szyby nie są wypalcowane i brudzą się dość równomiernie, więc często nawet nie widać że są brudne (mimo że są ofc)
@T3sla: Nagram film kiedyś jak ja myję. Generalnie energiczne ruchy też pomagają. Szyby to śliski temat. Zajmują mi dużo czasu, ale sprawdzam je zawsze przed lampą inspekcyjną.

Przy baaardzo brudnych szybach wspomagam się ciepła i wilgotną fibra żeby zebrać większość syfu i dopiero później płyn itp.
@T3sla: no i nie rób całej szyby od razu - podziel sobie czołową na 3 albo 4 części. Tak żeby od razu zdążyć z drugą fibrą i dotrzeć wszystko zanim odparuje. Do czołowej w ogóle od strony pasażera polecam podchodzić - lewa ręka na fotel kierowcy, kolanami zaprzeć się o podłogę i prawą wygiąć o 180 stopni. Można tak dojść do każdego rogu nawet do samej deski rozdzielczej.
@Foxio: co to za auto? Miałem dwa sedany i w żadnym z nich nie miałem problemu z dostępem do szyby. Dostęp jest dokładnie taki sam jak w hatchbacku z ta różnica, ze sedan ma pochylona szybę.
@ThePPicasso: przerobiłem w poprzednim studio milion płynów i mieszanek. Generalnie ta kombinacja mi siadła, nie mam żadnych problemów. Idealnie odparowuje nic się nie maże