Wpis z mikrobloga

Cześć. Powoli zbliżam się do 18 i od ponad 4 lat rozważam #emigracja do krajów skandynawskich, UK lub Irlandii. Najbardziej, mimo wszystko jestem zafascynowany #islandia. Przejdźmy do konkretów.

Jestem #asperger. Podsumowując krótko moją osobę funkcjonuje samodzielnie, nie mam jakichkolwiek problemów. Pomogła mi terapia. Mam opcje wyjazdu od razu po 18 i zaczęcie budowania swojego życia na własną kartę jednocześnie kończąc zaczętą w Polsce szkołę. 14 godzin tygodniowo do realizacji w ciągu 3 dni poprzez nauczanie indywidualne w formie zdalnej. Myślicie że jest sens? Gdzie mogę szukać pomocy? Co powiniennem zrobić? Czy z pensji, którą zarobię będę w stanie wynająć kawalerkę i skromnie przeżyć? Pewnie część z was stanęła w podobnej sytuacji jak ja. Mieszkanie/pokój współdzielony wchodzi w grę tylko na sam początek ale nie na dłużej. Chce zostać poza granicami kraju już na stałe.
  • 12
  • 1
Kwestia wyjazdu do UK jest do załatwienia. W prosty sposób mogę uzyskać status osoby osiedlonej więc akurat o to problemu nie ma. Dopisuje, bo pewnie ktoś zaraz wyjedzie że wizy bym nie dostał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym dokończył szkołę w Polsce i dopiero wtedy wyjechał. Nie wiesz jak będziesz się czuł za granicą. Wiele osób ma z tego powodu depresję i chce wracać.

Ja mieszkałem w Glasgow w 2006 i z minimalnej wystarczało na wynajęcie pokoju i dość skromne życie.

Po roku załatwiłem sobie kurs dzienny ESOL i stypendium socjalne. Pracowałem 20h tygodniowo. Polecam jak chcesz znaleźć znajomych.
  • 1
To pewne że chce wyjechać. A na miejscu raczej nie będę czuć się źle. Zawsze mogę wrócić. I liczę ogólnie to że wszystko mogłoby się udać. Skończenie szkoły w jakimkolwiek miejscu i tak nie robi mi różnicy, bo dziennie muszę poświecić na zajęcia 2.5 godziny (zajęcia indywidualne trwają 35 minut/godzina lekcyjna).

Też, zależnie od miejsca wyjazdu chce załapać się na kurs językowy aby jak najszybciej dokonać asymilacji.

Pytanie trochę prywatne ale byłbyś
  • 1
Staram się ułożyć sobie plany. I to chyba okej. Jak pisałem wyżej, mam zdiagnozowany #asperger. Jeśli wiesz, na czym to polega to pewnie zrozumiesz kilka rzeczy: jestem introwertykiem zamkniętym w sobie i do codziennego funkcjonowania nie jest mi potrzebne nic więcej niż ja sam i moja komórka. Nie utrzymuje kontaktu z osobami w moim wieku. Po prostu nie toczę takiego życia jak moi rówieśnicy. Jak miałem 13 lat zacząłem pierwszą prace.
  • 0
@p_i_m_p_e_k: Ogólnie to jak policzyłem (patrząc na ogłoszenia z kwotami netto pokroju agencje pracy które są sprawdzone) to średnia stawka za godzinę to £8-10 przez jakieś agencje pracy z dodatkami za zmianę nocną co daje około £1400/miesiąc (40 godzin tygodniowo). To kwota za którą dałoby się przeżyć wedle tego co wiesz?