Wpis z mikrobloga

mam takie pytanie: Polacy, jako dzieci i wnuki komunistów, też mają odpowiadać za grzechy swoich dziadków i ojców i reszty komunistów? Kto najechał Czechosłowację? Ci mityczni komuniści, czy Polacy? Kto stanowił wierchuszkę PZPR? Kim był Feliks Dzierżyński?

Zastanówcie się czasem. BLM to szaleństwo. Tak samo jak obwinianie Niemców, Brytolom czy Belgów za zbrodnie swoich dziadków.
@Lolenson1888:
@Lolenson1888: Jest to o tyle zabawne że w czasach niewolnictwa Anglosasi Słowian nawet do białych ludzi nie zaliczali a teraz każą nam klękać bo jakiś zaćpany czarnuch recydywista umarł podczas zatrzymania i ich rasizm to niby też nasza wina.
@wawelkor:

Chciałbym niesmialo przypomniec, ze w USA jeszcze w latach 60 czarni nie mogli w wielu miejscach chodzić do szkół, siedzieli w osobnych sekcjach w komunikacji miejskiej itp.

Wiem, ze siedze tu z dziećmi ale na przykład moja matka urodziła się w latach 50. Wyobraź sobie, że ktoś w młodości twoją matką gardził jako obywatelem niższej kategorii, zabraniał jej chodzić do tych samych szkół, korzystać z tych samych kin. I to
zamiatanie problemu pod dywan i mowienie, ze przeciez nic sie nie stało jest smieszne


@b4kus: tylko że z hermetycznego lokalnego problemu Stanów Zjednoczonych robi się aferę na cały świat. Tu myślę jest główny sprzeciw wśród komentujących, przynajmniej w Polsce. Sensownie ujął to Trevor Noah na vid rel, nie wiem czy poprawnie się zalinkuje, mniej więcej od 3:00:
"the black Americans have a conversation that they need to be having with the