Wpis z mikrobloga

czytanie ze zrozumieniem to tez wiedza elementarna. Na memie nie jest napisane ze niewolnictwo zniesiono 200 lat temu tylko ze bylo 200 lat temu.


@Sam_w_domu: Wytłumacz mi różnicę, bo to chyba przerasta mój ciasny rozumek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tarec: czy niewolnictwo w USA bylo 200 lat temu? Tak.

Czy niewolnictwo w USA zniesiono 200 lat temu? Nie. Zniesiono je 156 lat temu w 1865 roku.

Jezeli nadal nie rozumiesz to polecam skonczyc szkole podstawowa a dopiero pozniej zalozyc konto.
  • Odpowiedz
@hitherto: Czyli jakaś niewielka grupka ludzi okazująca solidarność Amerykanom to już jest afera na cały świat? Czym to się różni od akcji Je suis Charlie, która była jeszcze popularniejsza, a która również w ogóle nas nie dotyczyła.
  • Odpowiedz
Wiem, ze siedze tu z dziećmi ale na przykład moja matka urodziła się w latach 50. Wyobraź sobie, że ktoś w młodości twoją matką gardził jako obywatelem niższej kategorii


@b4kus: W PRL było pełno obywateli którzy łagodnie mówiąc byli pogardzani przez aparat państwowy. Na przykład rolnicy byli objęci bezpłatną służbą zdrowia dopiero IIRC w latach 70-tych.
  • Odpowiedz
Czym to się różni od akcji Je suis Charlie,


@AustinMeaulnes: chociażby tym że zamach w Charlie Hebdo miał miejsce na tym samym kontynencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie zamierzam Cię przekonywać, jeśli uważasz że temat BLM który nie ma żadnego sensu poza Ameryką a który przetoczył się przez całą zachodnią Europę i będzie miał wpływ na politykę jeszcze bardzo długi czas to "niewielka grupka ludzi" to
hitherto - > Czym to się różni od akcji Je suis Charlie,

@AustinMeaulnes: chociażb...

źródło: comment_1618259566tVgPBmXHZNqzhyX9nYJ6cy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy niewolnictwo w USA zniesiono 200 lat temu? Nie. Zniesiono je 156 lat temu w 1865 roku.


@Sam_w_domu: Czekaj, Ty myślisz że ja się #!$%@?łem o dokładną datę zniesienia niewolnictwa? Czyli w tym memie chodzi o to, że czarni domagają się przeprosin za niewolnictwo sprzed dokładnie 200 lat, a nie to sprzed 156? O czym tym #!$%@? #!$%@? gościu XD

Sprawdź w którym roku sąd najwyższy zakazał segregacji w transporcie publicznym
  • Odpowiedz
Sprawdź w którym roku sąd najwyższy zakazał segregacji w transporcie publicznym


@Tarec: sprawdz czym sie rozni segregacja rasowa od niewolnictwa o ktorym mowa we wpisie. To jak porownywac zaciecie przy goleniu do urwania reki.
  • Odpowiedz
@hitherto: Po prostu z mojej perspektywy zasięg ruchu BLM w Polsce jest znikomy poza kręgami ludzi, którzy angażują się w tematy sprawiedliwości społecznej na co dzień. Wydaje mi się, że dużo większym zjawiskiem jest absurdalne wmawianie sobie, że Murzyni chcą jakiś przeprosin od Polaków za niewolnictwo. To ma miejsce w komentarzach do tego wpisu, ale na dużą skalę mieliśmy z tym do czynienia przy ostatnim meczu na Wyspach, gdzie politycy i
  • Odpowiedz