Wpis z mikrobloga

#outdoo #bushcraft

Siemka! Jestem po jednym dniu spania przy 4-5 stopniach i sporej wilgoci, nie było zbyt komfortowo, ale dało radę :D

Mam teraz pytanie o polecajkę czegoś spoko żeby gotować na ognisku -> macie jakieś polecajki czegoś, co nada się do gotowania na żarze? Komplet (patelnia, garnek i kubek)
  • 11
@milvanb: Kubek - jakikolwiek stalowy/tytanowy, jeśli chcesz podgrzewać małe ilości wody na żarze. Najlepiej z pokrywką.
Kociołek - jeśli ma być w miarę mobilnie, to bezkonkurencyjna w relacji cena/jakość jest Zebra. Dobierz odpowiedni rozmiar do ilości osób, które z Tobą się wybierają w teren.
Patelnia - Muurikka jest świetna, chociaż ma lekko za niski rant, ale i tak do większości zadań w zupełności wystarcza. Koniecznie wymaga przygotowania w postaci naolejowania i
@MojWlasciciel: czyli tylko uważać na rączkę i można działać? :3 bo tej murice nie ma rączki więc drewno i elegancko, tutaj po prostu zostawiam patelache blisko krawędzi płomienia i będzie essa?
@milvanb ta rękojeść jest z metalu, możesz to normalnie do ognia włożyć i nic się nie stanie.
Jak to włożysz w ogień to będzie ciepłe ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczy w nią włożyć kawałek gałęzi i będzie git. Albo przez rękawicę chwycić.
Filtry to chyba tylko sawyer. Najlepiej nie mini tylko ten droższy. Ja mam jeszcze butelkę z filtrem lifestraw, ale to raczej do samochodu bo w terenie
Pobierz M.....l - @milvanb ta rękojeść jest z metalu, możesz to normalnie do ognia włożyć i n...
źródło: comment_1618242865eQqqxmeAVo3bJ68vmx3SzY.jpg