Wpis z mikrobloga

Jak czytam sobie opisy wydarzeń związanych z różnymi wojnami czy jakimiś krwawymi rządami to przeraża mnie trochę jak cienka jest granica u ludzi pomiędzy byciem cywilizowanym człowiekiem a #!$%@? który zabije dziecko na oczach rodzica.

Troche propagandy, trochę nienawiści do tego władza i ludziom #!$%@?.

Ciekawi mnie czy takie tendencje w obecnych rozwiniętych krajach zanikają przez to że ludzie mają coraz spokojniejsze życia czy moze takiego mnie wykopka też nadal byłoby łatwo przekształcić w mordercę.
#historia #iiwojnaswiatowa #serbia
Kantar - Jak czytam sobie opisy wydarzeń związanych z różnymi wojnami czy jakimiś krw...

źródło: comment_16181874425ugFXNmcUskpA3UqXmUclP.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Kantar: Jak czytam niektóre komentarze na głównej to stwierdzam, że nienawiść i chęć krzywdzenia już jest zasiana, brakuje tylko narzędzi i przyzwolenia
  • Odpowiedz
@KwadratowyKogut: ta tylko że w wielu tych sytuacjach żarcia nie brakuje. To bym jeszcze zrozumiał walkę o żywność.

A nie zabijanie cywili dla zabawy czy z nienawisci.

Pamiętam nagranie z wojny z osetii jak Rosjanie jeździli i sobie #!$%@? z karabinów w losowe domy niszcząc ludziom dobytki. #!$%@?ństwo bez powodu, bo co im zrobia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Kantar: Myślałem o tym ostatnio w związku z niedawną rocznicą ludobójstwa w Rwandzie.
Okrucieństwo przekroczyło tam wtedy wszelką skalę - kobiety w każdym wieku były zbiorowo gwałcone, a potem siekane maczetami na kawałki.
Scenariusz był podobny do opisanego przez Ciebie -troche propagandy, trochę nienawiści do tego władza. Ciężko czytało się wspomnienia ocalałych, mówiących o swoich dobrych sąsiadach i krewnych, którzy nagle wpadli w szał zabijania, i biegali po ulicach umazani krwią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Kantar: gatunek ludzki jest z natury destrukcyjny, nawet rzekłbym pasożytniczy. Przed okrucieństwem wzgledem siebie nawzajem powstrzymuje nas jedynie widmo nieuchronnej kary. Na wojnie ta świadomości zanika i wtedy widać czym tak naprawdę jest czlowiek
  • Odpowiedz
czy moze takiego mnie wykopka też nadal byłoby łatwo przekształcić w mordercę.


@Kantar: tyle jesteśmy warci, na ile nas sprawdzono. Kilkanaście, kilkadziesiąt lat to nic w rozwoju psychicznym człowieka - popatrz na to, co się działo na Wołyniu, jak rozpadał się ZSRR (republiki azjatyckie), czy Jugosławia. Większość ludzi wyzwoli swoje pierwotne, stadne instynkty, i podąży za większością...
  • Odpowiedz
@Paula_pi: te spektakle nienawiści plujesz = plusujesz z tysiacami plusow na glownej to dobry przyklad. Niby niewinne zabawy na stronie ze smiesznymi obrazkami. Ale mnie osobiscie to przeraża, bo to sa zabawy dla ludzi ktorych nastrojami mozna latwo sterować i ktorych nienawisc latwo ukierunkować. A w odpowiednich warunkach strachu i realnego zagrożenia to sposrod takich wlasnie znajda sie jednostki zdolne do zabicia znienawidzonych "wrogów".
  • Odpowiedz