Wpis z mikrobloga

@blobs: Rondo w Legnicy, miło mi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wracając z miasta w kierunku osiedla Piekary i wybierając 3 zjazd z ronda w kierunku ul. Marsa korzysta się tylko z prawego kierunkowskazu tuż przed zjazdem z ronda.
Jedynie użycie lewego kierunkowskazu byłoby wtedy gdybyś chciał jeździć w kółko po tym rondzie i w pewnym momencie musiałbyś zmienić pas na rondzie.
@eugeniusz_geniusz @R__R @Donmenello @boso_przez_wykop Czyli co, jak zrobię 10 kółek przy samej wyspie na poniższym rondzie to mam w ogóle nie włączać lewego kierunkowskazu bo nie zmieniam kierunku jazdy w lewo tylko jadę dookoła wyspy bez zmiany kierunku jazdy? To niestety nieprawda.

@uhu8 A jak powinno być zgodnie z przepisami na poniższym (zresztą powyższym też) rondzie?

@blobs Pisałem Ci już jak jest i dlaczego ktoś wymaga takich czy takich kierunkowskazów :) Teraz
źródło: comment_1618234612MX46MEZ6F5mKdy0bBRcx6A.jpg
@boso_przez_wykop: Tak, to ja napisałem. By móc w kółko jeździć po tym rondzie musisz użyć kierunkowskazu, ponieważ zmieniasz pas ruchu - zaznaczyłem ci to na zdjęciu. Wjeżdżając na rondo ul. Piłsudskiego w stronę osiedla Kopernik i chciałbyś zawrócić o 360* w kierunku ul. Piłsudskiego "Centrum" to możesz objechać rondo bez używania kierunkowskazu - jedynie prawy przy zjeździe. Natomiast jak chcesz się kręcić w kółko po rondzie, to musisz na wysokości zielonej
źródło: comment_16182412154wCaAQFmLiEhwWJDc2rk7j.jpg
@vertical: Pisałem, że trzeba użyć lewy kierunek bo zmienia się pas ruchu, w poście powyżej nawet zaznaczyłem w którym miejscu zmiana pasa następuje ;)
@boso_przez_wykop: Spoksik ;) Na zdjęciu akurat dokładnie tego nie widać, a mapy Google nie zaktualizowane od budowy tego ronda - czyli od jakiś ponad 3 lat. Codziennie nim przejeżdżam i niejednokrotnie ktoś nie ogarnia tam ruchu... a to zwykłe rondo turbinowe.