Wpis z mikrobloga

Korzystam z Inteliij IDEA, stworzyłem aplikację w JavaFX która poprzez Inteliij uruchamia się prawidłowo, ale gdy dam Build i chcę ją uruchomić z pliku .jar, to otrzymuję komunikat (w cmd):
"Error: JavaFX runtime components are missing, and are required to run this application"
Wiecie może w jaki sposób można stworzyć .jar który będzie zawierać w sobie JavaFX?
#programowanie #java #javafx
  • 10
@psi-nos: W sumie z Mavena i Graddle nie korzystam, po prostu dodałem sobie do ustawień projektu odwołanie do katalogu lib z JavaFX
Dzięki za podesłanie, zerknę i ewentualnie będę musiał przerobić projekt pod Mavena
@psi-nos: Tak dokładnie, teraz zbudowałem korzystając z adopt-openjdk-11 i aplikacja uruchamia się, ale nie wiem czemu tylko gdy wpiszę w konsoli "java -jar nazwa.jar" a nie przed dwukrotne naciśnięcie - może mam coś namieszane w systemie.
Został tylko problem ze sterownikiem OJDBC - gdy uruchamiam apkę wewnątrz Inteliij to działa prawidłowo, ale gdy odpalam ją z pliku .jar to dostaję komunikat "No suitable driver found for jdbc:oracle:thin:@" :/
@psi-nos: Tak jest to plik ojdbc10.jar
testowałem to na różne sposoby:
- dodałem go do katalogu gdzie jest .jar aplikacji
- <...> do Project Structure\Libraries
- <...> do Project Structure\Modules\Dependencies
- <...> do Project Structure\Artifacts\Output Layour
- dodałem wpis Class-Path w pliku manifest.mf

chyba muszę się pogodzić z tym, że aplikacja będzie tylko działać poprzez uruchamianie z IDE