Wpis z mikrobloga

Plusujesz, jeśli uważasz, że pochówek Lecha Kaczyńskiego na Wawelu był błędem. Na Wawelu są pochowani polscy królowie, wielcy przywódcy i wielcy poeci. Lech Kaczyński nie należał do żadnej z tych kategorii. Był miernym, kłótliwym prezydentem bez osiągnięć, który zginął w katastrofie lotniczej, kto wie, czy nie z powodu własnej brawury.

#bekazpisu #smolensk #polityka
  • 83
@niekibicujepilkarzom: TBH bardzo trudno prezydentowi w naszym ustroju i sytuacji politycznej mieć jakieś wybitne osiągnięcia.

Kwaśniewski miał "szczęście", inni prezydenci nie będą mogli nadzorować procesu akcesyjnego do NATO lub UE. Z konstytucją też będzie trudno.
@niekibicujepilkarzom: Czy wierzę? Są różne głosy na ten temat wśród ekspertów. Większość uważa że owe przekrzykiwanie jak piszesz było ważnum i odważnym czynem Chodziło o wywarcie presji politycznej Sami zainteresowani czyli Gruzini również uważają że raczej tak. Ty nie ale już po słownictwie widać że jesteś uprzedzony
@niekibicujepilkarzom: O ile generalnie zgadzam się z tym, tak sam fakt pochówku na Wawelu mną nie wstrząsnął. Pamietam wielkie poruszenie, rozmowy ze znajomymi, gdy duża cześć z nich czuła się wtedy „osobiście urażona” tym faktem. I wtedy zdałem sobie sprawę, jak bardzo mi to lata koło ptaka.

Nie będę oceniał dorobku Kaczorka, bo najzwyczajniej w świecie go nie znam (byłem wtedy na 4 roku studiów, nie interesowałem się polityką kompletnie). Co