Wpis z mikrobloga

@izkYT: ZaLeŻy. Może lepiej by zaankietować grupę czarnych w Polsce czy per murzyn ich obraża.

Tak samo jak per polaczek. Dla jednych jest obraźliwe, a dla drugich to pieszczotliwe określenie Polaka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Może lepiej by zaankietować grupę czarnych w Polsce czy per murzyn ich obraża.


@niochland: ale dlaczego ktokolwiek miałby dawać #!$%@? o to, czy jakichś murzynów coś obraża?
  • Odpowiedz
ale dlaczego ktokolwiek miałby dawać #!$%@? o to, czy jakichś murzynów coś obraża?


@fegwegw: Ja wiem, że niektórzy nie są dostosowani do życia w społeczeństwie i najchętniej by napluli innym na mordę, ale cóż. Nie każdy na szczęście tak myśli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@niochland: z tym pluciem w mordę to jakaś twoja fantazja? Bo ja nie przypominam sobie, żebym tak pisał.

Jeśli murzyna w polsce denerwuje słowo 'murzyn', to on ma problem, a nie społeczeństwo.
  • Odpowiedz
Historia bez Cenzury

Według spisu z 1830 roku w Karolinie Północnej co czwarty wolny Murzyn był właścicielem 10 niewolników, a co ósmy posiadał ich więcej niż 30. Ze wspomnianego spisu wynika także, że we wszystkich pięciu stanach południa czarni właściciele posiadali aż 10 tys niewolników. Wiadomo, że 30 lat pózniej w przeddzień wybuchu wojny secesyjnej liczba ta wzrosła do 20 tys. W samym Nowym Orleanie wolni Murzyni posiadali 3 tys niewolników.

Antoine
  • Odpowiedz