Wpis z mikrobloga

@Kozajsza: Ja przestałem chodzić do spowiedzi w szkole podstawowej, bo nie miałem zamiaru spowiadać się klechom z walenia konia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepsza recepta na odpychanie dzieci od kościoła, mówienie im, że za masturbację będą się smażyć w piekle xD Oczywiście o ile są na tyle rozsądne, że w tej bajki nie uwierzą. Dlatego Kościół się boi edukacji seksualnej, bo by tam dzieciom powiedzieli, że
  • Odpowiedz
@Kozajsza: W ogóle sama idea "spowiedzi" jest nieźe #!$%@?. Chyba służy tylko dodatkowemu upokorzeniu człoknków katosekty, po to aby miec nad nimi kontrolę? No i oczywiście w małych społecznościach dzięki spowiedzi ksiądz dużo wiedział, co ułatwiało mu sprawy polityczno biznesowe. Oczywiście dla pospólstwa kościół wymyslił brednię o "tajemnicy spowiedzi". He he. W przypaku dzieci nie można też zapominać o najważniejszym aspekcie:
PDCCH - @Kozajsza: W ogóle sama idea "spowiedzi" jest nieźe #!$%@?. Chyba służy tylko...

źródło: comment_1617957507OYSt5vWRGkOZn5Q1tnE4zN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PDCCH: w XIII w. gdy wymyślono spowiedź uszną papież był jednym z najpotężniejszych władców w Europie, spowiedź wprowadzono aby podsłuchiwać z czego spowiadają się inni europejscy władcy na czele z cesarzem niemieckim.
  • Odpowiedz
katoliccy rodzice zdają sobie sprawe ze ich dzieci są zmuszane do opowiadania takich rzeczy księdzu? odpowiada im to?


@Soojin21: Najlepsze, że przyzwalają dziecku na opowiadanie takich rzeczy księdzu, a sami się boją podejmować tematów seksualności i robią z tego temat tabu. #!$%@? akcja.
  • Odpowiedz
@PDCCH: Wprost przeciwnie. Taki np. Jan Nepomucen za to, że nie chciał wyjawić z czego spowiada mu się Zofia Bawarska, był torturowany i wrzucony do Wełtawy.
  • Odpowiedz
@meres: Zdrugiej strony taka np SB masowo werbowała ksieży katolickich. Szacuje się ze około 30% bylo TW. Jak myślisz, po co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz