Wpis z mikrobloga

Gigantyczne impulsy radiowe z pulsarów są setki razy bardziej energetyczne, niż wcześniej sądzono.

Globalna współpraca naukowa wykorzystująca dane z należącego do NASA teleskopu Neutron Star Interior Composition Explorer (NICER) na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odkryła skoki promieniowania rentgenowskiego towarzyszące wybuchom radiowym z pulsara w Mgławicy Kraba.

Odkrycie pokazuje, że te wybuchy, zwane gigantycznymi impulsami radiowymi, uwalniają znacznie więcej energii, niż wcześniej podejrzewano.
Nowe badanie, które ukaże się w wydaniu Science jutro (9 kwietnia), przeanalizowało największą ilość jednoczesnych danych rentgenowskich i radiowych, jakie kiedykolwiek zebrano z pulsara. Rozszerza ono tysiąckrotnie obserwowany zakres energii związany z tym zjawiskiem.

Zapraszam:

https://www.wykop.pl/link/6046943

__________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Nie chcesz przegapić następnych znalezisk? Zapisz się TUTAJ.
Zerknij również na pozostały content i tag #ntdc: KLIK.
__________________________________________________________________________________________________
Pobierz ntdc - Gigantyczne impulsy radiowe z pulsarów są setki razy bardziej energetyczne, ni...
źródło: comment_16179096355vjjzjzGyZHdRkYhxZYcT8.jpg
  • 17
@ntdc: a mi dzisiaj do łba przyszło pytanie, czy dwie czarne dziury o takiej samej masie beda miały dokładnie taką samą średnice ? zainspirował mnie syn co to w kosmicznym quizie na pytanie, czy bezpieczne jest oglądanie czarnej dziury z bliska odpowiedział najpierw, ze nie ale zmienił zdanie, ze tak bo wpadanie potrwa nieskończoność czasu. Chyba nie umiem w wychowanie bo gnojek ma niecałe 6 lat:(
@neologic Względem obserwatora, który znajduje się po za horyzontem zdarzeń - widziałby jak twój syn spada nieskoczenie ilość czasu. Natomiast względem syna, to nawet nie zauważyłby jak wpada do środka i robi się z niego makaron spagetti. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morthgar: Ostatnio smieszkowalem ze znajomymi. Na bank ludzkosc, pierwsze co zrobi to: "wrzuci cos do srodka" gdy tylko bedzie miala techniczna mozliwosc. ( ͡ ͜ʖ ͡)