Wpis z mikrobloga

Miał ktoś styczność z Kancelaria Prawna Legatis w Warszawie jako pracodawcą? Aplikowałem jakiś miesiąc temu, dzień później dostałem telefon, że przechodzę na drugi etap, a dziś przysłali mi mailem umowę do podpisania. Trochę się cykam; PESEL, numer i seria DO. Strona wygląda nieciekawie, jak standardowy szablon, ale firma niby(?) legitna.

https://kancelarialegatis.pl/praca/

Są też rozbieżności w ofercie pracy, a tym co w umowie. I to istotne, bo brak podstawy. Wygląda, jakby był tylko system prowizyjny.

#praca
  • 9
@boletus: GoWork pierwsze co sprawdziłem (1280 zadowolonych klientów... nic od pracowników chyba). KRS w sumie tyle, że mają, ale zobaczę głębiej - dzięki :)

* KRS - wszystko niby legitne od 2014 roku. Już nie wiem co myśleć o tym.
@Fist_Of_Truth trzeba przyznać, że dobrze się "czają", nic nie jest oczywiste, ale po chwili nie mam już wątpliwości żadnych. 2 osoby, abonamenty, lukrowane opisy i między nimi kropelki goryczy. Już wiesz, co z nimi.
Sprawdź tylko w jakiej formie prawnej działają radcowie prawni czy adwokaci.
Tu masz... prawników. Ekhem.
@Fist_Of_Truth good for ya.
Ja dalej namiętnie studiuję tę jakże ciekawą spółkę z o.o z kapitałem 5k cebulionów.
Świat nie przestaje mnie zaskakiwać.
Przypomnę przy okazji, że radcowie prawni i adwokaci są wpisani w odpowiednich okręgowych izbach prawnych i można ich sprawdzić, opłacają składki.
No i posługują się imieniem i nazwiskiem, z podaniem numeru. Ahh, wystarczy już
@Fist_Of_Truth że tak powiem branża nie jest mi całkowicie obca, a w niej trzeba być dociekliwym, upierdliwym i cynicznym. Można szybko stracić wiarę w ludzi i system, a to przeszkadza w dalszej karierze.
Lepiej być naiwnym i dzielnie się uczyć, kończyć aplikację, wierzyć w temat.
Później Mike Tyson czeka za rogiem, nastąpi szybka weryfikacja rzeczywistości, ale papiery mamy