Wpis z mikrobloga

gurwa problemów technicznych ciąg dalszy xD kupiłam mikrofon rode smartlav +, podpięłam do kompa, nie działa. przeczytałam, że trzeba przejściówkę. nadal nie działa xD tzn niby komp widzi mikrofon, jak w niego dmucham to widać że zbiera dźwięk, ale mimo ustawienia jako domyślny żaden program z niego nie korzysta tylko korzysta z mikrofonu w słuchawkach (testowane np. na Whatsappie). co poszło nie tak?
#mikrofon #komputery #pomocy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pollyanna: może ustaw nie tylko domyślne urządzenie wejścia, ale też domyślne urządzenie komunikacyjne. Ewentualnie w aplikacji ręcznie wybierz urządzenie przechwytywania dźwięku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pollyanna: na pewno wpięłaś mikrofon w wejście mikrofonu (różowe) a nie w wejście liniowe (niebieskie)? Wtedy będzie widać że coś robi np jak dmuchasz, ale zbierać będzie bardzo słabo.
Musisz wejść też w ustawienia dźwięku: https://www.download.net.pl/jak-otworzyc-ustawienia-dzwieku-w-windows-10-may-2019-update/n/15353/ i tam na zakładce nagrywanie upewnić się, że masz mikrofon jako urządzenie domyślne (klikasz prawym przyciskiem na mikrofon). Możesz też wchodząc na to urządzenie nagrywające ustawić np jego wzmocnienie jeśli potrzebujesz.