Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawiam się nad farbowaniem włosów henną tylko nie wiem czy warto je delikatnie rozjasnić przed farbowaniem? Dodatkowo ile na włosy delikatnie za ramiona użyć mniej więcej produktu? Mam już rude włosy, ale u góry są jaśniejsze niż na dole, bo wychodziłam z czerni używając dekoloryzatora i później mocno je odżywiałam. Na końcu delikatnie rozjaśniłam kąpielą rozjaśniającą no i później zafarbowałam farbą z rossmanna na rudo. Słyszałam, że henna ciemnieje i stąd moje myśli czy można i w ogóle warto je rozjaśnić przed nakładaniem, żeby kolor lepiej chwycił. Z góry dzięki za odpowiedzi. ʕʔ Na zdjęciu zaznaczyłam gdzie włosy mam ciemniejsze.
Co do henny to zakupiłam LIGHT MOUNTAIN PAPUGA rudy. #henna #wlosy #wlosomaniaczka

Zevis - Hej, zastanawiam się nad farbowaniem włosów henną tylko nie wiem czy warto je...

źródło: comment_1617880471TT9xmk48663zEg4qHWTY1r.jpg

Pobierz
  • 16
@Zevis: no według mnie błąd zrobiłaś, ze kupiłaś papugę w której jest amla, a nie chcesz ciemnienia włosów
tej henny już nie musisz zakwaszać i jest z cassią, wiec nie wyjdą Ci takie intensywne jak po czystej hennie
a żeby henna Ci mocno ściemniała to musisz dużo warstw nałożyć, ja mam jakoś 6 i nadal jasne włosy, robię light mountain lis z dodatkiem cassi i zakwaszanie acerolą, to dla mnie najlepsze
@lukija: Kurde, myślałam, że będzie git jeżeli taką wybiorę, bo ma napisane, że jest to jasny rudy ||
Myślisz, że na takich włosach jakie mam wyjdzie mi to jako tako czy lepiej rozjaśnić te ciemniejsze, żeby chociaż kolor wyszedł równy?

@Zevis: końce bym rozjaśniła i obcięła końcówki po rozjasnianiu, żeby ewentualne zniszczenia nie szły w górę, jedno opakowanie tej henny Ci ciemnych włosów nie zrobi, ale na przyszłość jednak bym tej amli unikała XD ogólnie kolor Ci wyjdzie dobry, henna jest nieprzewidywalna, na pierwszy raz nie trzymaj jej przez całą noc czy coś tylko z 2h i później sobie bedziesz regulować kolor czystą cassią lub henną z cassią

@Zevis: żeby odpowiedzieć, musimy wiedzieć, co chcesz osiągnąć :) Różnica w kolorze nie jest wielka, a połysk henny i tak odbija różnymi kolorami, więc osobiście bym się nie nie przejmowała. Henna inaczej łapie rozjaśniane włosy. Nawet jeśli rozjaśnisz, żeby mieć jednolity kolor, może się okazać, że właśnie różnica w tym jak henna złapie się pogłębi :P

Co do ilości: ja na dłuższe, ale ciensze włosy stosuję ok 60g ziółek i praktycznie
@factoryoffaith_: Ja zmierzam do tego, żeby mieć taki ładny rudy kolor. Nie taka typowa marchewa tylko coś a'la lisek. :D Może spróbuję faktycznie bez rozjaśniacza, może akurat nie będzie to tak widoczne. Zobaczy się jak już będą zrobione. :D

I następnym razem spróbuję sama zmieszać hennę z cassią i zakwasić pod sam koniec :D Zapamiętam to z tą amlą. :D

Dzięki ()
@Zevis: jeśli henna pociemnieje, to możesz rozjaśnić. Rozjaśnianie przed jest nieco ryzykowne i zawsze niszczy, nie lubię też doradzać z farbą i rozjaśnianiem, bo tu trzeba przy samej akcji obserwować i wyczuć włosy. U 33 osób (ja i 2 znajome) sprawdza się model rozjaśniacz na wodzie 6 do zdjęcia nadmiaru henny, następnie zafarbowanie alfaparf 8.43 na wodzie 6 a następnie nałożenie mixu henny z cassią na aceroli. Co i tak przy
wwwlosy_pl - @Zevis: jeśli henna pociemnieje, to możesz rozjaśnić. Rozjaśnianie przed...

źródło: comment_1617895728fDZwVbwSWwwEJ3AVvxZx0g.jpg

Pobierz
@PZt37: Maski, wcierki, odżywki. Oczywiście z umiarem, bo za dużo to też niedobrze. Dodatkowo ten dekoloryzator nie zniszczył mi praktycznie włosów, tzn. były chwilę bardziej przesuszone, ale nic poza tym. :)