Wpis z mikrobloga

Byłam ostatnio w domu rodzinnym i przeglądając biblioteczkę napatoczyłam się na książki i pakiet startowy #dungeonsanddragons i tak się zaczęłam zastanawiać czy można w to grać jakoś online (chodzi o wersję normalną, z tworzeniem postaci, rzucaniem kostką itd itp.). Nigdy tak do końca się w to nie wkręciłam, byłam chyba w gimbazie(14 lat temu xD) jak mieliśmy małą grupkę 4 os. Z którymi kilka razy zagraliśmy ale potem się przeprowadziłam i w sumie na tym się skończyło. Czy w ogóle jest sens zaczynać jeśli nie mam znajomych "na żywo" którzy by byli wkręceni w ten temat? Kiedyś też rysowałam znajomym jakieś miecze i postaci z #dnd no i czytałam o Drizztcie. Z książek do gry mam jakies chyba dwa scenariusze, ksiegi postaci, mieczy itd. sprzed 14-15 lat
#gryfabularne
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wieczna_Konkubina: tak, wtedy zamiast irl musisz sobie znaleźć ludzi do gry online. Powszechnie teraz używa się do gadania discorda a jako wirtualny stół darmowy roll20, poza tym rozwijają się inne opcje ale są nieco bardziej zaawansowane.
  • Odpowiedz
@Wieczna_Konkubina: roll20, OwlBear, Foundry i Astral, to systemy, które znam, które wspierają rozgrywkę w gry fabularne. Roll20 jest najbardziej znany, ale nie jest tak zaawansowany, jesli chodzi o możliwości. Są też płatne opcje.

W każdym razie polecam na FB poszukać grup tematycznych, gdzie ludzie szukają graczy na 1-2 sesje, czasami dłuższe kampanie.
  • Odpowiedz
@Wieczna_Konkubina: Tak jak mówią koledzy. W Internecie istnieje mnóstwo grupek - szczególnie polecam tą podlinkowną przez @CralencSeedorf. To czego potrzebujesz to sprawny mikrofon i słuchawki, no i pozostaje Ci się zgłosić do jednego z licznych ogłoszeń rekrutacyjnych. Nie martw się, jeżeli nie znasz się na wirtualnych stołach takich jak roll20 i podobne. Większość Mistrzów Gry bez problemu wyjaśni Ci jak działają i wprowadzi w grę w takich warunkach.
  • Odpowiedz