Wpis z mikrobloga

Mam problem z dobraniem litrażu plecaka, niektórzy się śmieją że jadąc na łikend nie trzeba nic dużego jednak w moim starym plecaku 40 litrów za cholere się nie mieściłem i musiałem troczyć na zewnątrz idąc obwieszony jak choinka. Nie wspominając o tym jak potężnie mnie później bolały plecy i ramiona. Więc jaki litraż by do środka zmieścić się z ciuchami, śpiworem, hamakiem, tarpem, butami, aparatem i kilkoma innymi pierdołami? 40 l za mało a jak patrze na takiego deutera aircontact 55+10 to wydaje się wielki. Sklep pozamykane, nie mam jak pójść zobaczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bushcraft #survival #turystyka
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StoSloty1488: jeśli 40l to dla Ciebie za mało, to kup sobie 65l+10. 75l też będzie dobry, najwyżej go trochę skompresujesz.
Będzie trochę zapasu na jakieś pierdoły.

@jadalny_kasztan: nawet na trzy tygodnie, chyba że masz hamak, śpiwór syntetyczny, underquilta, podłogę pod tarp, hamak bagażowy, jakąś normalną kuchenkę, deskę do krojenia itp. w turystyce 40l wystarczy, w leśnym hamakingu ni uja.
@StoSloty1488: Rozwiazanie modulowe, jesli chcesz miec jeden plecak zarowno na wyprawe jak i maly wypad. Mam 45L konstrukcja jednokomorowa z kominem, do tego duze sakwy i dodatkowe mozliwosci zasobnikow pod molle, wychodzi mi z tego spokojnie 70L i zostaje pole do popisu, nigdy niczego nie trocze.
@StoSloty1488: 55L to taka standardowa pojemność z możliwością wygodnego zapakowania się na weekend. Jeśli hamakujesz, to głównym generatorem zajętej przestrzeni jest śpiwór i podpinka - może czas na mniejszy objętościowo śpiwór?
Poza aircontactem rzuć okiem na Zulu 55 od Gregorego i Kestrela 58 od Ospreya - oba z wygodnym dostępem i od góry, i od dołu, i od frontu.
@StoSloty1488: Mam dwa plecaki: zimą biorę 60L, latem 40L - zawsze wychodzi trochę ciasno, ale się mieszczę.

Aczkolwiek:

Ciuchów na zmianę praktycznie nie biorę - poza parą skarpet i ewentualnie ocieplaczem na nogi jeśli wiem, że ma być -10°C lub mniej. Hamak? Nie, dziękuję Tarp? Też, dziękuję Żarcie biorę praktycznie suche ( + kilka przekąsek ) i bez problemu mieści się to w bocznej kieszeni. No i absolutny must-have
@StoSloty1488: idź do dużego turystycznego sklepu (polarsport, skalnik, 8a czy co tam masz w okolicy) i pomacaj. Weź może też swój stary plecak. Przypuszczam że współczesne systemy nośne to będzie niebo a ziemia w porównaniu z jakimiś wojskowymi