Wpis z mikrobloga

@Grzabek: dla mnie ceny nowych GPU są obecnie absurdalne i nie jest to kwestia zarobków. Po prostu nie dam za kartę 3tys czy więcej. Cieszę się, ze kupiłem swojego RX’a za 699zl w ostatnim momencie.
@panmercedes: jakie z max 2666, 2666 mhz to jest minimum współpracy tego procesora z ramami, a im większe taktowanie ramów tym lepiej i im mniejszy CL tym lepiej, i nie musisz kupować oczojebnych wystarcza czarne bez rgb, a jesli cena corsarow vengence 16 gb 3000 mhz cl 15 cie odstrasza to poszukaj cos innego niz te pseudo ramy HyperX

Czemu Ryzen? bo jest tańszy i wydajniejszy, podać wiecej zalet?
@panmercedes: jakimi dowodami? nie wiem poczytaj sobie pclab,

ale do czego ma to byc komp, do pracy czy gier? jak do gier bierz pan to co zes sobie zlozyl, za dwa lata wymienisz na to co Ci pisalem ;)
@Azizs: plusem Ryzen jest to, ze można go podkręcić i współpracuje z szybszym RAM. Jednak w tym przypadku moim zdaniem warto by było szukać MoBo 550. ogólnie taki zestaw wyjdzie drożej, chociaż to mniej istotne. Liczy się stosunek ceny do możliwości.
skoro masz procek taktowanie 2,9ghz to ramów taktowanie tez musi zaczynac sie od tego taktowania


@Azizs: Hę? Po pierwsze w Intelach 10 generacji nie ma tego typu zależności, po drugie płyta B460 z i5-10400F ogranicza go do RAMów o taktowaniu 2666 MHz.

@panmercedes: Takiego ograniczenia nie byłoby na B560, ale w modelu o podobnej cenie są tylko 2 sloty RAM - https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b560m-hdv-7717733/. Można pomyśleć i wtedy wziąć RAM 3200
@Azizs: moim celem nie było obrażenie Ciebie :) Po prostu odebrałem Twoją wypowiedź tak jakbyś do końca nie był w temacie (choć sam trochę nie byłem ;)), ale wybroniłeś się tym linkiem :) Sęk w tym, że oni korzystali tam z Z-tki, co podnosi koszt sumaryczny.

@Jan_K: zastanawiam się kiedy 16GB RAM dla przeciętnego użytkownika zacznie być niewystarczające. Co prawda macOS potrafi wykorzystać każdą ilość, ale z 8GB tez radzi