Wpis z mikrobloga

Chcę powolutku zacząć bawić się krypto i mam pytanie - jak wygląda z opłatami/przelewami na binance? Na revolucie aktualnie robię tak:
1) Przelew PLN z karty na konto Revolut (0 zł opłat)
2) Przewalutowanie z PLN na USD (0 zł opłat, leci po kursie, chyba, że się przekroczy ściśle określoną kwotę w miesiącu)
3) Kupno akcji (z tego co zaobserwowałem to jedna w miesiącu darmowa, a tak to 4 zł prowizji. Nie wiem jak jest z krypto)
4) W sumie nie wiem jak ze sprzedażą i wypłatą bo póki co HODL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A w binance jakby to wyglądało? Jakby mi ktoś to rozpisał tak jak ja rozpisałem powyżej dla Revoluta to byłbym wdzięczny. Jestem małpą.

#binance #revolut #kryptowaluty
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NykipVaous: Przelew SEPA w EUR na binance za darmo 24/7, kupowanie i sprzedawanie krypto za usdt jakieś śmieszne grosze (warto mieć troszkę bnb na koncie żeby była jeszcze mniejsza prowizja), mogę Ci wysłać refa albo weź od kogoś znajomego to też dostaniesz 10% zniżki na prowizje i 10% moich prowizji na swoje konto (chyba tak to działa, może mnie ktoś poprawi, ale u siebie widzę jakieś groszowe wpływy z czyichś transakcji
@inXe: Co to przelew SEPA? Refa już mam od kolegi. Ogółem da się tam w ogóle mieć PLN? Bo w sumie tam się chyba parami handluje? Np bitcoin/usdt? Więc bym musiał sobie przelać PLN a potem posprawdzać co potrzebuję? Jak to wygląda? I czy za przewalutowanie na miejscu bym coś płacił?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomasz3: Na revolucie jak kupisz krypto za 100 zł to dostaniesz jakieś 97%, później żeby wyjsc na zero cena musi pójść o jakieś 6-7% w górę żebyś sprzedał i był na zero. 2,5% od kupna i od sprzedaży, do tego ogromny spread w cenie kupno / sprzedaż.

Na binance właśnie sprawdziłem, za kupno krypto za 100$ płacisz 0.078 usd czyli nic. Do tego możesz od razu sprzedać z taką samą prowizją,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NykipVaous: Nie da się przelać PLN, robisz przelew EUR z revoluta (klikasz wyślij na revo i dalej wg instrukcji z binance - > deposit. Pamiętaj o numerze referencyjnym). Później całe to EUR zamieniasz na usdt/busd i handlujesz jakie chcesz coiny, nie wychodzisz do euro bo masz wtedy obowiązek podatkowy. Przewalutowanie na miejscu tak jak pisałem wyżej, tylko tyle co transakcja czyli jakieś 0.078%. Usdt /busd to stable coiny warte zawsze 1$,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomasz3: Wpłacasz EUR na binance, zamieniasz EUR na USDT, wymieniasz USDT na BTC, trzymasz BTC na giełdzie jeżeli to mała kasa, jeżeli duża to przelewasz na portfel (spora prowizja, koło 100 zł chyba?). Po roku albo dwóch wysyłasz na jakąś działająca giełdę i odjeżdżasz Lambo czy tam Fabią, zależy ile wsadzisz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@inXe: Dzięki. Mam rozumieć że jak na revolucie mam USD to też na spokojnie moge na binance przelać sobie? I co masz na myśli z obowiązkiem podatkowym - przy każdej transakcji sprzedaży musiałbym się rozliczać? Myślałem, że dopiero przy wypłacie realnego hajsu się rozlicza zysk i wtedy rozlicza.
@inXe: Ja mam taki problem że widzę że mogę dokonać przelew sepa do binance za 0 zł ale jak to klikam to nawet nie pokazuje danych konta i numer referencyjny czy coś. Ewentualnie bez problemu ale z prowizją pozwala mi zapłacić kartą i doładowac to konto. Do tego nie jest potrzebna przecież weryfikacja dowodem co nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kimikini: Każda wymiana fiat na krypto to koszt, każda fiat na krypto to przychód. O ile kosztów nie musisz wpisywać jak np. stracisz wszystko na dźwigni, o tyle przychody musisz zawsze więc jak będziesz kupował i sprzedawał co chwilę za fiaty to masz później kupę liczenia. A jak za stable coiny to nic nie liczysz :)