Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie, czy napisanie rozprawki na 15/20pkt jest jakimś sporym wyzwaniem? Jest ktoś może po maturze i napisał właśnie na tyle i chciałby się taką podzielić? Slaby jestem w pisaniu rozprawek, nie pisze dosyc rozwiniętych wniosków i bardziej robie z tego streszczenie. Jest szansa uzyskać tyle punktów pisząc w taki sposób? Jeszcze czasem mam problemy z ilością słów, dużo za to odejmują? Jedyne co chce to zdać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#jezykpolski
#matura
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FustanD: Nie wiem czy da sie w ogóle napisać na mniej niż 15 punktów, na tej rozprawce tak rozdają punkty jak na rozprawkach pisanych w gimnazjum. Napiszesz ładną tezę na rozprawce, odwołasz się do jednego niewskazanego tekstu kultury i nie ma opcji żebyś tego nie zdał, chyba że zrobisz jakiś debilny błąd kardynalny ale łatwiej nie zdać tej matury niż takowy popełnić.
  • Odpowiedz
@FustanD: ta aktualna matura jest na tyle ułomna, że trudno znaleźć kogoś, kto nie zdał przez słabą rozprawkę i mam wrażenie, że przepuszczają wszystkich. no, może poza tymi, którzy twierdzą, że głównym bohaterem Dziadów był Kordian, a Mickiewicz napisał Balladynę. znam osobę, która pomyliła Raskolnikowa (Zbrodnia i kara) z Rollisonem (3 cześć Dziadów) i zdała na przyzwoity wynik, gdzieś ponad 60%, także nie stresowałabym się w ogóle tym, że
  • Odpowiedz
@przypadkiem: Zastanawia mnie jednak to że mój znajomy na próbnej zawalił kardynała że Tadeusz zabił Soplice oraz nie odwołał się do żadnego innego tekstu nasza nauczycielka mu to uznała i zdał na 35%, tak więc niech ktoś mi to wyjaśni jak oni to oceniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FustanD: tak, jak napisałam - ilu egzaminatorów, tyle ocen;
niby są jakieś wytyczne, ale przyjdzie do oceny, to nagle każdy odczytuje je inaczej, u mnie było tak, że osoby bardzo średnie miały 100% i dostały się na uj, bo akurat wystarczyło mieć jedną setkę, by dostać się na kierunek, tak to jest z maturką, jednemu się spodoba i da 100%, drugi uzna za średnie i oceni na 60%
dobrze, że
  • Odpowiedz
@przypadkiem: no miejmy nadzieje że się uda, szkoda że teraz są dwa arkusze czyli wypracowanie i czytanie ze zrozumieniem, oceniane przez różne osoby - wcześniej pewnie gdy za to była jedna osoba odpowiedzialna to szukała jakiś punktów żeby do tych 30% dobić
  • Odpowiedz