Wpis z mikrobloga

Taka trochę nitka strzelecka, strzelamy na ślepo. Jak myślicie czy jest reprezentacja, która może w najbliższych latach liczyć się, a teraz jest bardzo z tyłu albo wspomina stare czasy, coś jak Polska kiedy pojawiły się pokolenia 83 i 77, które wprowadziły naszą siatkówkę na salony.
Ja proponuje Czechów oraz Belgię, które imo w ciągu kilku lat zaczną walczyć o co najmniej medale Mistrzostw Europy
#siatkowka
  • 7
@vasos: Ja bym chciał zobaczyć reprezentację Kuby w czołówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętam walki Polaków z nimi jakoś w 2012 chyba. Bardzo ciężki przeciwnik w tamtych latach. Za tym że wreszcie kiedyś wrócą przemawiają ich narodowe cechy- są dość wysocy i bardzo skoczni więc mysle że to kwestia czasu aż trafi się znowu dobre pokolenie choć nie zapominajmy o tamtejszej władzy i ichniejszej federacji siatkarskiej która
@akarw1234: już jest bardzo dobrze z tą kadrą. Oparli zespół na młodzieży, a że mają jej pełno to kwestia czasu aż wrócą do czołówki. W styczniu zeszłego roku byli jeden set od Igrzysk, ale zamiast Kuby do Tokio poleci Kanada. Nie ukrywam też im kibicuje. Zmienia się też federacja, zezwolili na powrót Simona, Lopez robi furorę w Sadzie, Concepcion, Yant, Pita czy Estrada grają w niezłych europejskich klubach i zbierają szlify.
@vasos: Jak tam paczę se na jutube filmiki o siatkowce to można wysnuć teorię że coś zaczyna drygać w Indiach z tą dyscypliną. Mają całkiem przyzwoitego siatkarza (Ajithlala Chandrana) i coś tam zaczynają grać. Wydaje mi się że siatkówka tam zyskuje coraz większe zaciekawienie i mooże kiedyś Indie mogą mieć fajną repkę
@akarw1234: z tego co kojarzę furorę w Japonii robi reprezentant Indonezji Rivan Nurmulki. Może i Indie i Indonezja zrobią jakiś postęp bo u kobiet jest zdecydowanie więcej mocnych reprezentacji z tego regionu niż u mężczyzn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@akarw1234: @vasos: Obym się mylił, bo im więcej silnych reprezentacji tym ciekawiej, ale na podstawie pojedynczych zawodników bym się na nic nie nastawiał. Było już trochę zawodników ze sporymi sukcesami w siatkówce klubowej, bez przełożenia na reprezentację, jak Agamez, Veres czy Nilsson.