Wpis z mikrobloga

Która budżetowa #whisky lub #bourbon , najlepiej dostępna w #biedronka lub #dino? Oczywiście do barbarzyńskiego causalowego wypicia, być może nawet z colą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio stwierdziłem że nie ma sensu przepłacać za te wszystkie Grantsy, Ballantinesy Red Labele bo płacę głównie za etykietkę, a jakość i tak jest jaka jest, więc może da rady ogarnąć coś o smaku na podobnym poziomie, ale w niższej cenie.

Budżet 40 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#alkohol #pijzwykopem #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
Ostatnio stwierdziłem że nie ma sensu przepłacać za te wszystkie Grantsy, Ballantinesy Red Labele


@southlander: mordo, ale to jest przecież praktycznie najniższa półka. Taniej to może Passport albo Old Smuggler...
  • Odpowiedz
@southlander: Ja bym nie stawiał Ballantines na równi z JW Red i Grantsem. Jest całkiem pijalny z cola. Nie wiem jak teraz w biedrze ale w dosyć dobrych cenach był Bushmills i Jameson, które są warte spróbowania.
  • Odpowiedz
@goferek: Wiem że teoretycznie najniższa półka. Dlatego chcę w praktyce porównać tę "najniższą półkę" z koncernowymi sylwestrowymi klasykami, które często są kiepskie jakościowo, a kosztują te 20-30 zł więcej. Zgodnie ze staropolskim powiedzeniem: skoro nie widzisz żadnej różnicy, to po co przepłacać? Słyszałem już kilka razy że "niższa półka" w coli wcale nie wypada gorzej, dlatego byłem ciekaw zdania Wykopu czy któryś Mirek poleci coś co się wyróżnia w tej
  • Odpowiedz
@southlander: Kupując Grantsa czy Ballantinesa nie płacisz tylko za etykietę ale też za jakość oczywiście przystającą do tego, że jest to półka 3 letnich blendów więc najniższa w świecie whisky. Ale w porównaniu z Golden Lochą, która smakuje jak wywar z siana różnica w smaku jednak jest na plus dla tych markowych blendów. Wszystko rozbija się o to ile tej coli lejesz i czy chcesz żeby ci jakiś smak whisky
  • Odpowiedz