Wpis z mikrobloga

Nowy ficzer na mapie!

Długi weekend się kończy, a wraz z nim kwadratowa bonanza ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale na koniec mam dla was nową zakładkę na mapie na której można załadować plik GPX z urządzenia (lokalny na urządzeniu, google drive itp. nie działa).

Możemy regulować grubością, kolorem i przezroczystością linii, dodatkowo pokazuje na mapie punkt początkowy, końcowy i chyba? waypointy z GPX, jak sobie takie w pliku ustawisz. GPX rysowany zawsze jest jako pierwsza warstwa.
Dodatkowo ten panel posiada kilka opcji na zmianę wyglądu tła (właściwej mapy), dzięki temu zależnie od tego jak będzie widoczna mapa na urządzeniu (np. na telefonie, w polu i na słońcu), można wybrać jedną z czterech opcji tła mapy.

Jakby ktoś przegapił komentarz pod poprzednim postem, mapa ma teraz możliwość pobierania i wyświetlania kropki na mapie w twojej obecnej lokacji. Opcja znajduje się pod +/- mapy kliknij żeby włączyć, drugi raz by wyłączyć.

Także teraz można sobie wyświetlić dowolny widok, czy to indywidualny, czy stworzony własnoręcznie w trybie zaawansowanym, załadować w pełni konfigurowalną trasę, włączyć lokalizację i być w pełni połączonym ze swoim wewnętrznym kwadratem ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Kolejny krok w uczynieniu z mapy narzędzia bojowo - rozpoznawczego dla wykopowych kwadratozbieraczy.

Testowane na Firefox, Chrome i Chromie na andku. Dajcie znać jeżeli moja mapka przydała wam się na wyprawie, lub macie jakieś ficzer requesty, teraz jak już kod jest ogarnięty w miarę, to mogę dokładać funkcjonalności hurtowo ( ͡º ͜ʖ͡º).

#kwadraty #rownikowetesty
kapitantaca - Nowy ficzer na mapie!

Długi weekend się kończy, a wraz z nim kwadrat...

źródło: comment_1617703996Yvpc1WsJJJBfJkkh94Z3TT.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitantaca: W takim tempie zmian, to za niedługo statshunters zacznie się zwijać z rynku( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam jeszcze przydatną informację. Mapa ze Statshunters, czy Stravy korzysta z danych #openstreetmap
Tę mapę można modyfikować, np. wprowadzać drogi których nie ma na mapie. Warto by wspomnieć w jakimś poście, że można na mapę dodawać istniejące drogi/ścieżki lub usuwać nieistniejące.