Wpis z mikrobloga

Planuję założyć aparat ortodontyczny, ponieważ mam trochę stłoczone zęby. Byłem na konsultacji i ortodonta powiedział, że mam 4 ósemki do wyrwania, dwie niestety zatrzymane rosnące w bok. Ale, że miałem już leczoną kanałowo szóstkę (czyli jest to już ząb martwy) to ortodonta zaproponował, że można wyrwać tą szóstkę zamiast jednej ósemki. Czy ktoś może również miał taki dylemat? Niestety nie mieszkam już tam gdzie leczyłem tą szóstkę kanałowo, ponieważ to było 8-9 lat temu, nie mam z nią żadnych problemów na ten moment. Czy chirurg u której będę wyrywał zęby, jest wstanie sam ocenić, które rozwiązanie będzie korzystniejsze(wyrwanie szóstki czy ósemki)? Czy lepiej poświecić 1 dzień (prawie 200 km w jedną stronę) i się udać do tego dentysty, który leczył ten ząb i u niego zaczerpnąć opinii?

#ortodoncja #stomatologia #dentysta #zeby
  • 6
@rs15: Mam trochę podobną sytuację, kilka lat przed założeniem aparatu, miałem usuwaną dolną siódemkę i ortodonta zdecydował, że zamiast usuwać ósemkę po tej stronie, to spróbuje ją przesunąć w miejsce tej usuniętej siódemki. Reszta ósemek poszła w kibel.