Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam sobie stacji lutowniczej do użycia od święta. Internet i tagi wskazują że spoko jest czy wep czy zhaoxin. Pytanie tylko czy starczy 60W czy dopłacać do 75-80?
Aktualnie do polutowania mam przewód 10awg i kilka elementów tht i SMD i pewnie nic bardziej skomplikowanego się nie trafi.

Przy okazji przy wep często podaje się moc szczytową, a rzeczywista jest dużo mniejsza. Z zhao jest tak sama czy oni nie robią takich sztuczek?

#lutowanie #majsterkowanie #elektronika
  • 16
@huntforfur: wystarczy i do smd. Hot air naprawdę nie jest aż tak potrzebny, zwłaszcza do sporadycznych robót, zwłaszcza do prostego majsterkowania. W 99% przypadków, jeśli nie za bardzo wiesz, czy jest potrzebny, to znaczy, że na pewno potrzebny nie jest.
@kwiateusz: zamiast stacji lutowniczej zerknij sobie na lutownice cyfrowe np ts100 lub ts80 albo coś tańszego. Do smd będzie super i mniej miejsca zajmuje oraz poręczniejsza. Poczytaj sobie opinie na necie.
kiedyś widziałem, ale budżet x2 w porównaniu z propozycjami


@kwiateusz: modele które podałem tak ale jak poszukasz to znajdziesz zapewne tańsze, kwestia poczytania jak się sprawdzają i ja personalnie wolałbym dopłacić za to, że są mniejsze i wygodniejsze do pracy i mniej miejsca zajmują.