Wpis z mikrobloga

@Lurneii: Ja brałem Dre w Voxie i jestem bardzo zadowolony. Są na trzech zawiasach, wypełnienie do wyboru, a nie plaster miodu i elo, zamki magnetyczne. U mnie akurat bezprzylgowe bo takie mi się podobają - konkretnie chyba ten model mam https://www.vox.pl/produkt-skrzydlo-drzwiowe-modus-10-bezprzylgowe-93220.html
Jakoś 1200 za sztukę z montażem wyszło (z montażem wychodzi taniej, bo VAT 8%). Do tego dolicz jeszcze klamki, ale to już jakie sobie tam wybierzesz. Brałem w Voxie na
  • Odpowiedz
@greven: Powiedz mi proszę, czy w cenie montażu miałeś demontaż starych stalowych futryn oraz przygotowanie otworów? Interesują mnie bezprzylgowe i po prostu zastanawiam się, czy lepiej montować we własnym zakresie czy trochę $$$ zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
@R__R: Nieee, miałem mieszkanie we deweloperskim jakieś trzy lata temu, więc cena to tylko drzwi + futryny + montaż. Nie jestem ekspertem, więc się wypowiem - jak kupujesz drzwi z montażem to VAT leci z 23% na 8% i nawet na tej stronie którą podesłałem masz na końcu cenę - z montażem wychodzi taniej niż same drzwi. Ale co do demontażu i przygotowania otworów - zakładam że to lepiej zrobić samemu,
  • Odpowiedz
@greven: Dzięki za info. Akurat robię generalny remont mieszkania i sobie na spokojnie przeliczę czy warto. VOX, Komfort, Bel-Pol etc. wszyscy mają drzwi bezprzylgowe za około 1200 zł z montażem :) Wycięcie starych futryn czasem do najłatwiejszych i najszybszych nie należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lurneii: Dre brane w voxie z montażem. Wyszło spoko.
@R__R: ekipa montażowa pewnie mogłaby ogarnąć demontaż, ale drogo by wyszło. U mnie niby deweloperka ale brałem drzwi rewersy i trzeba było odrobinę wyższy otwór drzwiowy, za samo podkucie chcieli ok 170zł, ogarnąłem sam. Lepiej więc samemu przygotować im otwór drzwiowy w odpowiednich wymiarach. A drzwi brać już z montażem bo przy vacie 8% zamiast 23 wyjdzie lepiej niż załatwianie oddzielnej
  • Odpowiedz
@psylo: Ja mam Portę i nie narzekam. Możesz tam sobie wybrać jakie chcesz wypełnienie (jak w większości firm) przy zamówieniu, od papierowego, przez różnego rodzaju sklejki po pełne drewno. Oczywiście wszystko kwestia $$$.
  • Odpowiedz
@huggus: Na pewno mają różne opcje. Moje przez pierwsze 8-9 lat były bezproblemowe, a po tym czasie zrobiły się kruche jakby uległy biodegradacji. Może to kwestia modelu, nie wiem, ale niesmak pozostał. Z kolei w interdoor jakość wykonania już od dnia montażu jest o WIELE lepsza, ale też nie były tanie.
  • Odpowiedz