Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DarkZizi: ale #!$%@? przymusu robienia po 12 i więcej to rigcz. Oczywiście wiadomo, że każdy chciałby się ze wszystkim odrabiać 2x szybciej i w ogóle bez problemów, ale to się tak nie da, pracownik w pracy też nie jest murzynem do robienia za ochłapy (czego sporo januszeksów nie lubi i nie chce zaakceptować).

Ôd niedawna pracuje z normą 8h, a nie jak wcześniej 9-12 (w zależności od pracy). Wracasz do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DarkZizi: jak ja kocham pożytecznych idiotów, którzy zawsze po rewolucji pierwsi idą pod mur ;) Takich którzy nie odróżniają kapitalizmu od korporacjonizmu, którzy nie rozumieją że socjalizm zawsze równa w dół, do najgorszego...
  • Odpowiedz
do ogromnej poprawy warunków bytu praktycznie całego społeczeństwa?


@KinkyFish: oj, tak, życie za okruchy po 96h pracy tygodniowo to takie wspaniałe warunki ()
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś młody i praca jest przyszłościowa to tyle godzin jest ok. Za rok dwa będziesz mógł pracować polowe z tego za x2 więcej kasy. Tak jest u mnie w pracy ;)
  • Odpowiedz
A mi sie wydaje ze doprowadzilo do najlepszych czasow jakie kiedykolwiek byly dla zwyklego szarego czlowieka.


@loczyn: serio według ciebie w XVIII i XIX wieku były najlepsze czasy do życia dla szarego obywatela?
  • Odpowiedz
w sensie nagle człowiek mógł iść popracować zamiast po prostu umrzeć z głodu?


@KinkyFish: chyba operujesz na jakichś wymyślonych przez siebie warunkach, twierdzisz, że przed rewolucją przemysłową ludzie masowo umierali z głodu?
  • Odpowiedz
@keyg: no to Janusz w fabryce złoży 5 samochodów dziennie i dostanie za to 100 zeta. To jest sprawiedliwe? No możesz powiedzieć że się zgodził sam na to, ale istnieje coś takiego jak presją ekonomiczna, czyli bierzesz gówno pracę by nie umrzeć z głodu. Druga sprawa można powiedzieć że to banalna praca i nie trzeba dużo robić. Masz bardziej banalne pracę, które polegają na wypinaniu dupy na ig i ludzie
  • Odpowiedz
@kcrgs: Nie znajdziesz pracownika żabk czy fabryki, który powie, że jego praca to jego pasja, może lubić to pracę, ale pasją nie będzie. Czemu on musi zasuwać, a ty będziesz sobie grał w gierki, malował czy łaził po lesie. Chcesz mieć pasję? to walcz o nią, śpij po 5 h, organizuj czas i finanse tak, żeby być może w przyszłości osiągnąć ten sukces i z niej żyć. Może być to
  • Odpowiedz
@keyg: dobra. Widzę że nic nie rozumiesz xD jakieś farmazony motywacyjne mi zaczynasz wrzucać. Zresztą ja nie mówię tutaj o sobie nawet. Po prostu nie zmienisz tego gdzie się urodziłeś, nie zmienisz schematów myślowych itd. Jeżeli jesteś np z patologii to zawsze będziesz myślał w taki sposób. Zresztą 99% mistrzów o tym mówi samemu, że oni mieli to szczęście, że urodzili się w takiej rodzinie i mieli wokół siebie takich
  • Odpowiedz