Wpis z mikrobloga

Panowie może wy coś doradzicie. Potrzebne mi autko - głównie miejski #!$%@? plus pare wyjazdów w ciągu roku typu 300km max, ale w ciągu roku planuje emigracje więc też myśle czy może nie lepiej kupić jakiegoś dieselka typu 1.4 d4d od toyoty czy 1,6 tdci 90 km od forda. Za czym warto się rozejrzeć? Aktualnie rozglądam się za astrą h gtc, focusem mk2, yaris I, II gen, corolla e12. Budżet niestety dość ograniczony, 10-12k na same auto. W moim regionie ogłoszeń jest dość mało, a jak już coś jest to sporo ogłoszeń jest od handlarzy. Warto brać je pod uwagę? Zawsze kupowałem auto od os, prywatnej.

#samochody #motoryzacja #kupautozmikro
  • 6
@milek347: Yaris do miasta bardzo fajny samochodzik, niemniej jednak jazda nim na trasie nie będzie przyjemnością. W tym budżecie patrzyłbym za 1.6/1.8 benzyna w gamie opla, lub też 1.8 focusa. Silniki raczej trwałe i proste w obsłudze/naprawie. Dodatkowo dobrze znoszą instalacje LPG. Dodatkowo nie nastawiaj się na konkretny typ samochodu, ale raczej na jego stan przy oględzinach i wybierz ten najlepszy z okolicy. Aktualnie ciężko wyrwać coś dobrego, bo raz że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@milek347: prywatna w tym przedziale cenowym czesto nie dba o auto. Unikaj aut, ktorymi jezdzily kobiety. Kompletnie w dupie maja wymiane plynow i filtrow. Jezdza dopoki sie nie zepsuje. Handlarz, handlarzowi nie rowny. Sa tacy, co skupuja od prywaciarzy auta, umyja, wypiora, polakieruja blotnik i sprzedaja z cena 1500 zl wieksza, jak i rowniez sa tacy, co jada do Niemiec, biora graty od turasów z placu w cenie 3 za 5
@Decksv1: Ja zauważyłem, że auta używane jakby podrożały. Z rok- dwa lata temu gtc opelki były tańsze niż teraz xd. Mam nadzieje, że dorwę coś w okolicy w najbliższym czasie.
@rajtaracper W tym przedziale cenowym chyba najłatwiej o minę. Dzięki za wartościowy komentarz.
@BillyGugu Dania
@rkadjar Meganki fajne fajne, ale niestety nie w tym przedziale cenowym. Taka trójeczka 1.6 110km 6 biegowa byłaby git jeszcze gaz bym dołożył i tania jazda,