Wpis z mikrobloga

@SmileJotPeGie: A był przeprowadzony po 15 dniach? Zachowanie beznadziejnego polskiego dowództwa to inny temat. Główny post jest o Czechach, Francuzi się wypięli na Czechów w 1938, a ludzie zaczynają komentować, że się nie nawalczyli. We francuskiej armii i rządzie wtedy był powszechny defetyzm. Nie wiem czemu usilnie staracie się negować główną narrację historyczną.
zawsze kisne jak Polacy smieja sie z Francuzow


@Gamling: A ja zawsze kisnę z pseudoekspertów i ojkofobów. Niby czemu nie mamy się śmiać z Francuzów? Są współodpowiedzialni za wybuch IIWŚ swoją bierną postawą. Najpierw poprzez olanie wojny prewencyjnej, a później poprzez przymykanie oczu na kolejne aneksje Niemiec. Już pomijam olanie traktatu wersalskiego i przyglądanie się, jak Niemcy budują armię, mimo że mieli zakaz zbrojenia się. Po ataku na Polskę całkowite olanie
@rolnik_wykopowy: ciężko powiedzieć o nich, że sobie później myśleli, bo klasa rzadząca i armia była silnie podzielona, w szczególności frakcja kolaboracyjna była bardzo silna, a de Gaulle był przez część uznawany za zdrajcę za ucieczkę z kraju.
@rolnik_wykopowy:
Francja:
- przeciąganie wejścia do wojny tak długo jak się da, wystawianie frajerów na wschodzie na odstrzał byleby tylko zyskać kilka miesięcy pokoju więcej
- wycofanie się z wojny, gdy stało się jasne, że przegrali (minimalizacja strat w ludziach i infrastrukturze)
- dużo lżejsza okupacja niż na wschodzie Europy czy w Grecji
- perspektywa odzyskania większości okupowanych terenów w razie upadku UK
- taktyczne granie na dwa fronty, żeby po
A czytales umowe z Francja? Mobilizacja i atak mial byc przeprpwadzony po 15 dniach, kiedy polskie armie nieistnialy a dowodztwo siedzialo w Rumunii


@SmileJotPeGie 15 dni po 1 września polskie dowództwo nie siedziało w Rumunii.
ja na miejscu Francuzów też nie biłbym się z Niemcami o jakichś przygłupów-brudasów ze wschodu


@blisko_kebab: Francuzi wojnę wypowiedzieli, ale się w zasadzie nie bili. No nie zawalczyli o tych "przygłupów-brudasów ze wschodu", a Niemcy przyszli i tak. Jakieś inne świetne rady?
@SmileJotPeGie Nie mogę edytować. Dodatkowo tym czasie trwała bitwa nad Bzurą, Warszawa się broniła, a Sowieci jeszcze nie weszli. Więc nie wiem jak policzyleś te 15 dni. Bo rozumiem, że punktem startowym jest dzień napaści.