Wpis z mikrobloga

Kupiłem niedawno Logitech MX Keys. Bardzo mi się podoba, ale chyba nie jest do końca sprawna. Wg producenta, klawiatura ma czujniki światła i podświetlenie powinno gasnąć, jak jest jasno. Tak się nie dzieje. Czytalem na reddicie, że podobne problemy występowały u innych. Że po manualnej zmianie podświetlenia, automatyczne zmiana jasności się dezaktywowała. Czy ktoś ma taką klawiaturę i potwierdzi albo zaprzeczy? Byłbym wdzięczny. #klawiatura #logitech #pcmasterrace #mxkeys #komputery
  • 10
@e__e: Właśnie przeprowadziłem test na moim egzemplarzu, gdzie już wcześniej używałem klawiszy F6/F7. Położyłem klawiaturę pod słońce, ale mimo wszystko klawisze podświecały się tak samo, jak w nocnych warunkach.
@e__e: Zrobiłem test z zainstalowanym oprogramowanie Logitech Options i nie zauważyłem żadnych zmian. Komunikatu o zmianie jasności otoczenia również nie wyświetliło.
@e__e: Mówiąc szczerze, nie słyszałem o tej funkcjonalności, do momentu aż zobaczyłem Twój wpis.
Tak poza tym, klawiaturę mam przez około tydzień i jest świetna. Jedynie układ klawiszy ISO troszkę drażni przy wciskaniu krótkiego lewego Shifta, ale na wszelki wypadek zmieniłem przycisk | obok, aby również działał jak lewy Shift (użyłem Keyboard Managera z pakietu PowerToys na Windowsa).
@Pyxelr no ja jak się dowiedziałem o tym to też zaczęło mnie wkurzać. A z układu to wkurza mnie spacja. Przy pisaniu polskich liter zamiast lewy alt, wciskam spacje
@e__e: Ciekawe, ja zawsze byłem przyzwyczajony do prawego alta przy pisaniu polskich znaków i na szczęście wszystko jest ok. Mimo wszystko nie mogę się doczekać MX Keys 2 z normalnym układem ANSI w Polsce :)