Wpis z mikrobloga

@AionSama Cas jest zmienny i można go zwolnić by przestał być zauważalny i wtedy gdy się orientujesz ile go umnkneło to już jesteś siwym człowiekiem.
@FulTun: z tego co wiem samemu czasu nie można zwolnić. Jedynie co wiem to, czas dla kogoś innego może działać niż dla nas. (Czarne dziury i/lub podobne). Tylko dalej się zastanawiam, czy to jest po prostu różnica zmian w przestrzenia a nie nasza zmiana czasu.
@plantagenet: chciałem poprowadzić dyskusję, ale jeżeli uważasz, że brak mi pewnej wiedzy to chętnie ją poszerzę. Jeżeli chodzi o gazetę, to jak potwierdzisz że moje 12zł (+pewnie koszty inne) idzie w dobre ręce, to wykupie sam ten egzemplarz :)
@szpongiel: no coś mi nie daje spokoju, że niby nie do końca. Dlatego szukam na wykopie odpowiedzi :|
@AionSama: Ja niczego nie uważam na Twój temat. ani nic ci nie będę potwierdzał. Zapytałeś, "Czy jest oficjalne zdanie naukowców czym jest czas?" Odpowiadam: jest, znajdziesz je w tej gazecie. Odpowiedź jest na wielu płaszczyznach nauki, od antropologii przez neurologię kończąc na fizyce kwantowej. Więc jak sam widzisz to temat rzeka. Sam czas jak i przestrzeń nie istnieją, istnieje tylko czasoprzestrzeń. Czas bez przestrzeni nie ma sensu, jaki i przestrzeń bez
Czy przypadkiem czas nie istnieje a po prostu wszystko co się dzieje to tylko zmiana w przestrzeni?


@AionSama: no wszystko co się dzieje to zmiany w przestrzeni, ale są one oddalone od siebie w czasie i tym mniej więcej jest czas. Można sobie to wyobrazić jak kolejny wymiar. Masz zdarzenie A i potem zdarzenie B w tym samym miejscu co A, ale o innej współrzędnej czasowej, więc następują one w jakiejś