Wpis z mikrobloga

@naganiaczherculesa: Tak na pewno, zdecydowana większość mówiących o śmierci robi to dla atencji, ci co faktycznie chcą to zrobić albo to robią albo się męczą czy idą w dragi i wyniszczają stopniowo organizm, z resztą żaden zdrowy człowiek nie targnie się na życie więc to nie jest tak, że każdy smutny przez pewien okres w życiu człowiek pójdzie i strzeli samobója xD ale wiadomo, po p0lsku musi być albo czarne
  • Odpowiedz
Wielu ludzi choć w wieku produkcyjnym jest bezproduktywna z powodu różnych chorób w tym psychicznych i ułatwienie tej procedury zrzuciło by z nich to brzemię.


@stanley___ Akurat tutaj to nie ludzie są problemem, a społeczeństwo, które przypisuje wartość człowieka na podstawie jego zarobków i zawodu, a nie np. czy jest uczciwości, życzliwości itp. Problem w tym, że nie wszyscy mogą być dyrektorami, prezesami i programistami 20k. Społeczeństwo potrzebuje pielęgniarek, nauczycieli, kierowców,
  • Odpowiedz
A więc póki nie będziemy robić wystarczająco dużo takie prawo powinno ludziom przysługiwać - wtedy byłoby to zgodne z Twoją postawą.


@stanley___: To że nie robimy wszystkiego co się da żeby pomóc ludziom w trudnej sytuacji nie usprawiedliwia nas do pomagania im się zabić. Co to w ogóle za argument? "Nie wstawiłem krat w oknach więc nie będę ścigał złodzieja który mnie okradł.". Nigdy nie będziemy w stanie robić wszystkiego,
  • Odpowiedz
@Mirkosoft eutanazja z powodu cierpienia (fizycznego) powinna być 100% legalna. I nie ma w tym dyskusji nawet.

Jeśli chodzi o cierpienie psychiczne (np. Depresja) to nie wiem czemu teraz macie moralniaka i próbujecie pokazać, jak to jako obywatel nie dopuścicie, by było przyzwolenie na samobójstwo, bo będziecie za to odpowiedzialni. To wy jako społeczeństwo dopuściliście do tego, że ktoś z depresją chce popełnić samobójstwo, więc czemu dopiero teraz się tym interesujecie,
  • Odpowiedz
@Kotlet_2137_schabowy: Jeśli już chcesz pisać o społeczeństwie to pisz "my". Bo Ty też jesteś częścią tego społeczeństwa, skoro obarczasz je winą to obarczaj także Siebie. Jesteś pewnie w równym stopniu winny co ja, a może bardziej, a może mniej (żaden z nas tego nie wie). Chociaż nie wiem skąd ta pewność że to społeczeństwo jest zawsze winne czyichś chęci samobójczych. Jest wiele przypadków, i sam takie znam, w których nie
  • Odpowiedz
@Mirkosoft ja w porównaniu do większości społeczeństwa próbowałem pomagać osobom gnębionym, czy mających problemy psychiczne z powodu rodziny, czy choroby (robiłem to bo doskonale wiedziałem jak to jest być gnębionym i czuć się #!$%@?). Piszę o społeczeństwie "wy", bo to wy powinniście mi pomóc, tak samo jak i każdej osobie gnębionej, czy każdej osobie z problemami. Pamiętaj, że depresja nie bierze się z niczego, jakaś przyczyną tego jest i jak zadziałasz
  • Odpowiedz
Wielu ludzi choć w wieku produkcyjnym jest bezproduktywna z powodu różnych chorób w tym psychicznych i ułatwienie tej procedury zrzuciło by z nich to brzemię.


@stanley___: no wiesz. tylko wszyscy ci ludzie mieliby swiadomosc, ze sa jak to delikatnie ujales 'bezproduktywni'. albo twoja babcia, ktora juz nie ma sily za bardzo o siebie zadbac, ale ma jeszcze ochote zyc, albo sparalizowany gosciu, ktory z jednej strony jest ciezarem dla otoczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karygodnykartofel: ależ przynależysz, kulturowo. No chyba, że jesteś tym legendarnym Wielką Stopą.

Żarty na bok. Czy masz jakieś wartości, które są dla Ciebie ważniejsze niż inne? Zakładam, że np. życie dziecka jest gdzieś blisko topu, tak jak konieczność karania za robienie krzywdy innym?
  • Odpowiedz