Wpis z mikrobloga

Moi dziadkowie Babcia 79 lat, Dziadek 86 lat nie chcą się zaszczepić.
Jednocześnie boją się wirusa, mają mocno przeprane mózgi przez TVP, są zaszczuci, boją się ludzi, nawet po własnym podwórku chodzą w masce.
Chcę ich namówić na zarejestrowanie do szczepionki ale chcę mieć też czyste sumienie, że szczepionka im nie zaszkodzi.
Oni mają już swoje lata, są już słabi. Czy szczepionka jest dla nich bezpieczna?
Nie mogą żyć w ciągłej izolacji, nie wiem co mam z nimi zrobić.

#covid19 #szczepienia #szczepionki #koronawirus #lekarz #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ekspert_z_NASA: ale jak chcesz się utwierdzić? Statystyki zgonów po szczepionkach znasz (1 na kilka milionów, o ile w ogóle), statystyki zgonów z powodu covid w tej grupie wiekowej też (kilkanaście procent), nie wiem, nad czym się zastanawiać.

Jedyna opcja, to że za 10 lat wyjdą jakieś powikłania o których teraz nie wiemy (bo nie potrafimy przewidzieć przyszłości), ale to mniej więcej tak prawdopodobne jak to, że ludzie zaczną nagle młodnieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ekspert_z_NASA: ale taka jest prawda. Skoro te szczepionki nie przeszły klasycznych badań i tradycyjnego wdrożenia w czasie (sprawdź jak wygląda cykl tworzenia szczepionek) i sami producenci zrzucili z siebie odpowiedzialność za ew. skutki uboczne, to sam sobie odpowiedz czy są bezpieczne dla każdego. Przy takim. wieku to 50:50. Jeśli są słabi na zdrowiu to ja bym odradzał.
  • Odpowiedz