Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kontekst żeby zobaczyć jak bardzo naplute na Sony: na PS4/PS5 gra jest za 250/300 zł, gra ma mikrotransakcje (co prawda ponoć jak na sportową grę to dość umiarkowane, ale są) i jest to gra wydawana rok w rok.
@Theos: @Just_Doesnt_Know: już chyba MLB 20 miało crossplay. Ja nie sądzę, że to jest piękny ruch MS, tylko raczej ruch Sony. Ta seria z roku na rok upadała i chyba właśnie rok temu Sony zgodziło się na cross-play, no a teraz wypuszczają grę w GamePassie.
Choć sam fakt, że gra będzie w abonamencie na Xboxie, a płatna 300 zł na PSie to jest jakiś absurd xD
@Theos: jest jeszcze szansa (turbo niska, ale jest), że MLB we wtorek będzie zapowiedziane w PS Now. Wtedy Sony "uratowałoby twarz" jeszcze, ale nie spodziewam się tego po nich xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja nie sądzę, że to jest piękny ruch MS, tylko raczej ruch Sony.


@Cinkito: pięknym ruchem jest zaoferowanie gry w usłudze, nie pozwolenie na wydanie gry. To chyba przyznasz, że dać grę konkurenta w subskrypcji, gdy on za nią kasuje 60-70$ to złoto i piękny ruch? :p
@Just_Doesnt_Know: a widzisz, o tym nie wiedziałem :)

pięknym ruchem jest zaoferowanie gry w usłudze, nie pozwolenie na wydanie gry. To chyba przyznasz, że dać grę konkurenta w subskrypcji, gdy on za nią kasuje 60-70$ to złoto i piękny ruch? :p


@Theos: z punktu widzenia klienta - jasne. Z punktu widzenia zarobków - niekoniecznie. Jeśli MS wydał kupę hajsu żeby ta gra weszła do GP to Sony będzie zadowolone, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: to jest walka platform-holderów, nie dwóch wydawców. Zarobki z pojedynczej gry nie mają znaczenia. Z punktu widzenia Xboksa to świetny ruch.
@Cinkito: "z punktu widzenia klienta - jasne. Z punktu widzenia zarobków - niekoniecznie"

Bardzo nas jako graczy obchodzą zarobki dwóch korporacji, ja jako konsument widzę głównie to, że gra robiona przez sony będzie od premiery w stosunkowo tanim abonamencie gdy na rodzimej konsoli trzeba będzie na nią wydać dość poważne pieniądze. Trochę dziwne traktowanie swoich graczy. Oczywiście nie jest to jakaś niesamowita marka szczególnie poza usa ale no liczy się gest