Wpis z mikrobloga

@Anty_Chryst: tydzień temu pytałeś o jakieś gruzy za 4 tysiące a teraz pchasz się w leasingi konsumenckie za 90 tysięcy xD a to wszystko wynajmując pokój za 900zł i robiąc na magazynie.

dobry plan ziomek, masz w nim miejsce na fakt, że pierwsze OC w Twoim wieku dostaniesz na 1500+ złotych? Bo widziałem, że gdzieś tam chciałeś wziąć providenta na 20 letni samochód, ktoś spytał co zrobisz jak go rozbijesz to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dru_Gru: nie chce samochodu za 150k, nawet nie mam szansa na takie coś i nawet bym nie chciał xd
@g0dl1ke: gdzie wspominam o 90k? Realnie patrzę na oferty za 20-30k z wkładem własnym 10% i ratami na 48 miesiecy
Nie wynajmuje pokoju, mieszkam u matki ¯\_(ツ)_/¯
Nie powiesz mi, że miesieczna rata w wysokości 400-700 zlotych jest nierealna na moją kieszeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: kredytowanie takiego auta nie wygląda rozsądnie. Jak już wspomnial @g0dl1ke uwzględnij jeszcze do tego koszt OC + AC. Jeżeli budżet masz tak napiety to jak poradzisz sobie z bieżącym utrzymaniem auta i jakimiś ewentualnymi usterkami? Totalnie zlewając na utrzymanie, nawet jeżeli auto będzie nadawało sie do jazdy z drobnymi usterkami, to jego wartość drastycznie spadnie. Do czasu poprawienia sytuacji i budżetu szukaj lepiej jakiegoś prostego gruzika, gdzie w razie problemów
Nie powiesz mi, że miesieczna rata w wysokości 400-700 zlotych jest nierealna na moją kieszeń.


@Anty_Chryst: 700 raty, dolicz do tego ogumienie, ubezpieczenie, paliwo i okaże się, że pakujesz tysiaka miesięcznie w coś co nawet nie będzie Twoje po 4 latach xD

Leasingi opłacają się jedynie w formie operacyjnej, na firmę. Konsumenckie to #!$%@? na kasę
@g0dl1ke: czemu nie będzie moje po czterech latach?


@Anty_Chryst: bo w większości leasingow konsumenckich z niska rata opłacasz jedynie utratę na wartości i masz kosmicznie drogi wykup lub wcale nie ma takiej możliwości.

Druga sprawa w leasingu płacisz za wszystko - zgoda na wyjazd za granice - płacisz. Przekazanie danych z fotoradaru - płacisz, rejestracja pojazdu - płacisz. Udostępnienie osobie trzeciej - płacisz za zgodę.

Wiec leasing to nie tylko
@Anty_Chryst to odłóż lub kup sobie gruza pokroju seicento.
#!$%@? sie w kredo, jebiac na magazynie i najmując pokoik to finansowy strzał w stopę. Do tego prędzej czy później czeka nas dźwignięcie stóp procentowych, a tym samym wzrost raty za kredyt
Sam rok temu kupiłem ten gruzolot, bo nie chciałerm jezdzic zbiorkomem w czasach covida, a rownolegle kupowałem mieszkanie, wiec wszystkie srodki poszły w nieruchomosc.

Nie mniej, po roku przesiadłem sie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dru_Gru: czy serio rata wynoszącą 500 zlotych to tak strasznie dużo, że nie mogę sobie na to pozwolić? Ja rozumiem, gdybym chciał wydawać na to połowę pensji ale 500 zlotych to nie jest nawet 1/6 mojej pensji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: wydaje się niedużo, ale jak dojdzie eksploatacja (to nie tylko usterki, ale też paliwo) i ubezpieczenie to będzie to już minimum 1k miesięcznie. Biorąc w kredyt dopłacisz z 15% i pamiętaj, że to nie raty na rok, a 4lata. Wiadomo, że w krytycznej sytuacji sprzedajesz i część kasy odzyskasz, ale przemysl czy to nie bedzie kaganiec? Nie lepiej jakaś fura, która będzie np. 3-4 krotnością pensji, a nie będziesz uwiązany