Wpis z mikrobloga

Cześć, mam kilka pytań.
1. Korzystacie z Bitbay czy inne giełdy lepsze (na złotówki)?
2. Jak to jest z fast tradingiem (chyba tak to się nazywa)? Powinienem założyć jakiś portfel lightning i za każdym razem jak chcę szybko kupić/sprzedać to przelew z portfela na giełdę -> transakcja -> z powrotem na portfel? Są za to prowizje za każdym razem czy robi się to inaczej?
3. Czy jak chcemy sobie zarabiać codziennie sprzedając na górce, kupując na dołku np. BTC to wymienia się BTC na walutę fiat i z powrotem (kurs BTC rośnie w stosunku do USD i trzeba to ująć w picie 38) czy lepiej wymieniać BTC na inną krypto (no ale wtedy nie koniecznie BTC rośnie ale nie trzeba tego w picie ujmować).
Jeszcze nie za bardzo rozumiem wszystkiego, więc proszę o wyklarowanie sytuacji :D
4. Dobiera się portfel do giełdy czy giełdę do portfela czy raczej wszystko jest kompatybilne i się wspiera?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 10
  • Odpowiedz
@michal17: jak chcesz trading uprawiać to portfel ci trochę zbędny, ponieważ ciągle byś obracał kapitałem - nie ma sensu tego słać bo prowizje cię zjedzą
Bitbej to gówno, omijać szerokim łukiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michal17: co do punktu 3 to sprzedawaj/kupuj btc czy inne krypto za stable coiny (usdt,busd), chyba ze codziennie chcesz wymiebiac np na plny i sobie wyplacac co dla mnie jest trochę bez sensu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@michal17: weź sobie na początek za jakąś nie za dużą kwotę (dla każdego to oznacza co innego, ale nie wiem, np za 1/10 pensji) i przelej na giełdę i kupuj BTC i testowo przelej na portfel i potem wróć, wymień sobie na stablecoiny, potem na BTC znowu i obserwuj kurs w tym czasie - raczej na pewno umoczysz, ale strata będzie niewielka, a pozwoli Ci zrozumieć, że fast trading to nie
  • Odpowiedz
@kabzior: Ok, tak zrobię. Fast trading chciałem właśnie na nie za dużych kwotach, a głównie wpakować w coś na dłużej i zobaczyć jak się zmieni za rok albo dłużej.
  • Odpowiedz