Wpis z mikrobloga

#spispowszechny #spis #emigracja
czy trzeba wziąć udział w spisie zamieszkując za granicą? odpowiedź na to pytanie w zasadzie pada na samym początku ustawy uprawomocniającej ten spis: https://spis.gov.pl/wp-content/uploads/2021/02/ustawaonsp.pdf

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r. jest

przeprowadzany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie od dnia

1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca

2021 r., godz. 24.00.
  • 10
@henk: wlasnie tez sie nad tym zastanawiam. Bo z tego powyzej wynika, ze skoro nie mieszkam w RP to nie musze sie spisywac, ale dalej jest takie cos:

USTALANIE ADRESU ZAMIESZKANIA OSOBY

Gdzie Pan(i) mieszkał(a) w dniu 31 marca 2021 r. o godzinie 24:00?

za granicą
Proszę wskazać kraj przebywania
Proszę wskazać rok wyjazdu z Polski
Proszę wskazać miesiąc wyjazdu z Polski (tylko dla 2020 r.)
Proszę podać ostatnie miejsce zamieszkania
@mirek_wyklety: bo teoretycznie nie musisz. Może to zrobić osoba mieszkająca w mieszkaniu w którym jesteś zameldowany w swoim spisie.
W 2011 nic nie robiłem i żyje. O jakiejś karze musi decydować sąd. Myślisz że 99,9% Polaków to zrobi?
@PiotrFr: co znaczy teoretycznie? Poza tym to ze sie nie spisales w 2011 i zyjesz, to zaden argument. W spisie sa dwie informacje ktore sie wykluczaja. Na poczatku jest to tak ujete, ze dotyczy wylacznie osob miekszkajacych w Polsce, ale potem jest ewidentne odniesienie do emigrantow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@codeq: gdzie to jest napisane w ustawie, którą przytoczyłem? Pomijając już fakt, że mieszkanie za granicą bez wymeldowania się z Polski to proszenie się o kłopoty.
@mirek_wyklety: nic się nie wyklucza. Przeczytaj to co napisałem. Jest obowiązek dla wszystkich ale może to zrobić członek rodziny w Polsce a nie ty osobiście.
Teoretycznie czyli biorąc pod uwagę że lekko licząc 10 milionów nie zrobi nic to sąd nie rozpatrzy tyłu spraw.
Pomijając już fakt, że mieszkanie za granicą bez wymeldowania się z Polski to proszenie się o kłopoty.


@henk Czyli jeśli jestem wymeldowana z PL i mieszkam za granicą od lat, to nie muszę brać udziału w spisie?