Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do speców

Dlaczego Anna Lewandowska zaleca wykluczenie z diety roślin strączkowych, nabiału i glutenu?
Jeśli organizm toleruje te produkty, to po co udziwniać? Czy są ku temu jakieś przesłanki zdrowotne lub sportowe?
Dzięki za odpowiedzi

  • 15
@TantnisKrzyzowiaczek
Wyłącz nabiał - pozbądź się znakomitego źródła wapnia
Wyłącz gluten - pozbądź się większości błonnika = dieta sprzyjająca rakowi jelita grubego
Nie ma przesłanek, w roślinach strączkowych są jakieś witaminy, ale nie pamiętam jakie.
Tak pokrótce część z tych rzeczy może wywoływać tak bardzo niechciane wzdęcia, ale to kwestie indywidualne i nie ma co generalizować. Jak komuś coś szkodzi to nie będzie jadł fasoli czy mleka. A alergie pokarmowe to kto
@Rruuddaa: @przedzabawa: @Kasahara: dzięki za odpowiedzi. No właśnie widzę, że z niej taki dietetyk jak z koziej..... Wszystkim wrzuca to samo, a przecież każdy ma inny organizm i dietetyk powinien brać pod uwagę predyspozycje jednostki. Ja na przykład mam problem z insuliną i przez to muszę wyeliminować z diety wiele smacznych, ale niekorzystnych dla mnie produktów. No i załóżmy, że trafiam do niej i co? Muszę jeszcze zrezygnować z
@TantnisKrzyzowiaczek: bo to sa czynniki w diecie, ktore nie sa jakos super potrzebne, a niektorzy zle sie czuja po ich zjedzeniu. Po prostu dobra dieta to metoda prob i bledow - najwyrazniej ona wylaczyla z diety te produkty i poczula sie lepiej.
https://chriskresser.com/the-nutrivore-diet-what-a-healthy-diet-looks-like/

The best method for doing this is by undergoing a 30-Day Reset where you eliminate the “gray-area foods” that often cause reactions, like dairy, grains, legumes, sweeteners, and
z diety roślin strączkowych, nabiału i glutenu


@TantnisKrzyzowiaczek: głupota, każda dieta powinna być wyznaczana idywidualnie, jeśli ktoś trawi gluten to niech sobie je gluten, jeśli ktoś ma nietolerancje glutenu to niech go nie je. Nabiał... białko też jest ważne. Jestem przykładem osoby, która je bardzo dużo nabiału, bo po prostu lubię. Nie jestem ani otyly, wyniki mam dobre, czuje sie wysmienicie. Te gadanie pseudo-dietetyczek-celebrytek mozna sobie nie powiem gdzie wsadzic
@Miszcz_Joda: no właśnie, ja też lubię te produkty, zwłaszcza nabiał, i nie widzę powodu, żeby z nich rezygnować. Opracowała jedną dietę i wciska ją każdemu. To nie jest dietetyk tylko fanatyk żywieniowy. Porządny dietetyk zawsze dopasuje sposób żywienia pod konkretną jednostkę
@TantnisKrzyzowiaczek: poczytaj badania. Mleko pelne hormonow i pasteryzowane lub jeszxze gorszy syf - uht. Na co to komu, do czego? Jest mleko kokosowe, migdalowe itp. Na cere tez zle wplywa i duzo kolezanek wyrzucilo mleko jak im poradzilem i duza zmiana na plus. Ale jak ci nie szkodzi, syfow na twarzy nie robi to jedz, przeciez to o to chodzi ze nie kazdemu musi szkodzic, ale wyjątki nie stanowią reguly. Zresztą
@mateos11: to nie mleko a wyrób mlekopodobny. To, że prowadzi najlepszego piłkarza na świecie świadczy o tym, że zna sie na nim xD a gluten?
Nie czyni to z niej dobrego fachowca w ogóle, bo tak jak pisałam, dobry dietetyk dopasuje żywienie do jednostki, a nie wciska wszystkim jeden szajs
@TantnisKrzyzowiaczek: tak, prowadzi jego rozpiske co je i kiedy
Nie slyszalem ze kazdemu wciskala jeden szajs. I powtarzam, w nabiale i glufenie nie ma nic unikalnego a raczej przeciwnie z uwagi ze za duzo dzis spozywamy glufenu, jest on inny i pszenica dzis to nic zdrowego. Jesli ty jedz to i to i masz energie, dobrze spisz, cera gladka to pogratulowac genow ale to wyjątki.