Wpis z mikrobloga

Mircy w starym domu który kupiliśmy znalazłem bardzo dobrze zachowana metalową skrzynię...
W środku... Nasiona! Od 1978-2002. xD
Teściowa mówiła, że nic z tego nie wyrośnie.
Jakie jest Wasze zdanie?
Które siać?
Więcej w komentarzach.
#ciekawostki #rosliny #ogrodnictwo #pytaniedoeksperta #pytanie
pranko_csv - Mircy w starym domu który kupiliśmy znalazłem bardzo dobrze zachowana me...

źródło: comment_1617287967vCpLj0GIq5DL8wrbgxp3by.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pranko_csv wyrośnie na pewno, gdzieś wysilali ziarna sprzed kilkuset lat i wyrosło. Przyroda tak skonstruowała rozmnażanie roślin że mogą ich nasiona przetrwać dużo czasu.
  • Odpowiedz
@pranko_csv: Ostatnio znalazłem w szafce jakieś nasiona kupione 5/6 lat temu. Posiałem kilka kwiatów i jakieś pierdoły typu bazylia i szczypiorek w doniczkach i na chwilę obecną to wygląda, że nic z tego nie będzie, także nie nastawiałbym się. Ale powodzenia XD
  • Odpowiedz
Szansa że cokolwiek wyrośnie ekstremalnie bliska 0%. Niektóre chwasty mają zdolność kiełkowania po ponad 20 latach ale wychodzą śladowe ilości. Z warzywami jest "troszeczkę gorzej". Post i wnioski nie z dupy, z doświadczenia. Kiełkowałem kiedyś różne nasiona warzyw ponad 10-15 letnich opakowań i nędza, panie.
  • Odpowiedz
@pranko_csv: jeśli były dobrze przechowywane (w suchym, zaciemnionym, chłodnym miejscu) to jest szansa, że coś z tego będzie (ale przygotuj się, że z całej paczki wzejdzie znacznie mniej niż zwykle) - ja znalazłam na strychu nasiona pomidorów, które mój pradziadek (!) ze swoich zbiorów przechowywał i o dziwo udało się parę sadzonek z tego wyhodować :)
  • Odpowiedz