Wpis z mikrobloga

#internet #internetmobilny #router #orange

Mirki, posiadam w domu internet mobilny LTE od Orange oraz router Hyuawai B593.

Pomimo 2 lub 3 kresek świecących na nim na niebiesko i przestawianiu go w różne kąty domu na domowych urządzeniach muli, nawet gdy korzysta z tego tylko 1 osoba.
Czasem też wywala jakieś urządzenie i trzeba go resetować by ponownie się połączyć.
Na razie nie mam możliwości rozwiązania dostawy internetu dlatego proszę o pomoc w szukaniu przyczyny.
Czy kupić do tego routera jakąś zewnętrzną antenę? Czy to coś daje? Czy szukać lepszego miejsca w domu? A może problem leży gdzie indziej??

Założę się, że pierwsze 3 odpowiedzi otrzymam od Was szybciej niż połączy mnie z konsultantem w Orange, oni tam 1 osobę zatrudniają?

Z góry dzięki za pomoc.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MinusZero: możesz spróbować kupić sobie jakiś inny/lepszy router w tym Huawei wyłączyć Wi-Fi itd i używać go tylko jako bramy do neta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BooB: Ok, jak najbardziej jestem na tak, a jaki miałby to być lepszy router bo nie mam o tym pojęcia?

A problem leży myślisz po stronie sygnału docierającego do routera czy na drodze router - urządzenia domowe?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MinusZero: kup sobie chociażby Xiaomi 4a, kosztuje 100 zeta a odciąży tego Huawei od połączeń po wifi. Z doświadczenia wiem że wszystkie te urządzenia all in one, czyli modem i router - wszystko w jednym - działają tak sobie :)
@MinusZero: Wez jakis ups/akumulator czy telefon i sprawdz asieg na zewnatrz. Sa routery "dachowe" ktore montujesz na dachu czy kominie, montujesz w nich karte sim, mozesz puscic od nich skretke do mieszkania. Urzadzenie na dachu ma lepszy sygnal, kombinowanie z antentami to slepa uliczka, z wieloma tanszymi antenami wiecej stracisz sygnalu na kablu niz zyskasz z anteny.