Wpis z mikrobloga

Mirki z #caravaning czy #vanlife - co sądzicie?

https://www.olx.pl/d/oferta/daewoo-lublin-kamper-wyprawowy-campervan-fv-CID5-IDJepj5.html

Na pewno będzie pełno chętnych, sprzeda się prędzej czy później, ale jednak to wciąż Lublin z 2000 roku, który choć ma fajnie wyglądającą zabudowę, to jak siądzie w takiej Hiszpanii czy Grecji, nawet nie znajdziesz do niego części... Przez chwilę mi się oczka zaświeciły, byłem zainteresowany, ale nauczyłem się już kupować auta na chłodno, bez emocji i podziękuję - nie wiem z jakim zestawem jest sprzedawany, dla samej zabudowy może być ciekawy, tylko na pewno nie jako auto na dalsze wyprawy.

Przy okazji wczoraj trafiłem na fajne ogłoszenie - sensownie wyglądające Ducato z 2005 roku z dość prostą zabudową, ale w miarę dostosowane, jednak ze ścianką za kierowcą - wstawione o 14:40, około 18:00 już sprzedane.

@martinosv - zapytam jako eksperta, co sądzisz?

#kamper #camper #podroze
  • 4
@Tino: Odnośnie Twoich wątpliwości co do możliwych problemów marką Lublin za granicą, to nie pomogę - po prostu nie wiem czy jest ciężko czy nie.

Czy ja bym chciał Lublina na kampera? na pewno nie tego, ponieważ jest w nim bardzo nisko.

A nie myślałeś, żeby samemu przerobić vana? To nie jest trudne. Ja właśnie przerabiam kolejnego, super zabawa.
A nie myślałeś, żeby samemu przerobić vana? To nie jest trudne. Ja właśnie przerabiam kolejnego, super zabawa.


@martinosv: Myślałem, nawet bardziej się ku temu skłaniam i wydaje się to lepszą opcją, żeby znaleźć dobrą bazę do przerobienia, a nie wybierać spośród niewielu gotowych. To jednak będzie mój pierwszy kamper van i nie chcę pojechać na błędach.

Do bazy zakładam, że szukam czegoś w lepszym stanie, bez ściany grodziowej, z wbudowanym webasto.
@Tino: do wentylacji najlepiej okno dachowe z wentylatorem z przodu i z tyłu auta. Zerknij na mój kanał. Będę teraz budował i postaram się tłumaczyć co i jak po kolei
@martinosv: Twój kanał to ja znam od pierwszego filmiku - zajebisty, lekko mówiąc ;) Właśnie mi brakowało czegoś o budowie od podstaw, będziesz coś takiego wrzucał?