Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto ma 100% akcji kupione na revolucie i zastanawia się nad przeniesieniem części z nich np. na XTB, albo ktoś, kto już to zrobił?
Jak to najlepiej ugryźć, żeby za dużo nie stracić? Myślałem żeby najpierw kupić na XTB po cenie, która będzie mi się wydawała atrakcyjna, a sprzedać dopiero po tym, licząc że po zakupie wartość trochę wzrośnie.
Te kilka dzisiejszych postów dotyczących revoluta sprawiły, że nie czuję spokoju mając z tyłu głowy, że wszystko trzymam w jednym portfelu.
#gme
  • 7
a sprzedać dopiero po tym, licząc że po zakupie wartość trochę wzrośnie.


@kikurski: możesz po prostu przenieść akcje. Z XTB przeniesienie jednego ISIN (czyli jednej paczki akcji) to 100zł. Jeśli zlozyles zamowienie na 10 akcji, to wszystkie 10 to jeden ISIN
@Rabusek: Ale w drugą stronę chyba się nie da? To znaczy z revoluta przenieść w ten sposób na XTB?

@sir: Porównałem zeznania majątkowe DriveWealth oraz XTB i zdecydowanie większymi kwotami operuje ten drugi, stąd właśnie moje wątpliwości.
@kikurski: ja tez troche sie martwilem, ale pozniej troche pogadałem z roznymi osobami i dowiedzialem sie, ze ma wejsc reguła 801, ktora ma sprawic, zeby nikt nie zostal #!$%@? na tym. Podobno ma byc cos takiego, ze jak Twoj broker padnie tzn nie bedzie sie mogl wyplacic, to Twoje akcje zostana przetransferowane do innego mocniejszego brokera. Nie wiem jak to ma dzialac z europą, ale DriveWealth jest z USA, takze chyba
@borys9021: Ciekawe czy taka operacja będzie szybko zrealizowana, bo podczas squeeza liczy się jednak czas i nawet jak faktycznie jakiś inny broker zacznie obracać moimi akcjami, to gdy zacznie to robić dopiero po squeezie, to nic mi to nie da.
@kikurski: byłem w dokładnie tej samej sytuacji, miałem 12 akcji na Revolucie i chciałem zdywersyfikowac portfel - najpierw zaczekalem na cene ktora uwazalem za dolek, kupiłem 6 akcji na XTB i dopiero po tym miałem sprzedać 6 na Revolucie. Tylko że zaraz po tym ceny akcji zaczęły zajebiście rosnąć i już się nie opłacało sprzedawać xD dlatego poczekaj na dołek, kup połowę akcji na XTB, a potem podejmij decyzje, czy naprawdę