Wpis z mikrobloga

Mam problem. Mamy projekt, w którym trzeba dobrać klimatyzację do kontenera zawierającego kika urządzeń elektrycznych (baterie i falownik). Straty cieplne z falownika znam, ale muszę jakoś ogarnąć ciepło wytwarzane przez baterie, jako efekt przepływającego prądu. Powiedzmy, że do obliczeń przyjmuje z 40 KW mocy przepływającej przez dłuższy czas.
Są jakieś narzędzia do symulowania tego?
Ktoś może polecić coś dostępnego do takich obliczeń/symulacji temperaturowych, że np. mogę narysować pudełko jako otoczenie w nim mniejsze jako stalowy kontener a w nim źródła ciepla itd?
#inzynieria #3d #fizyka może #budownictwo #klimatyzacja #hvac
  • 5
Powiedzmy, że do obliczeń przyjmuje z 40 KW mocy przepływającej przez dłuższy czas.

Są jakieś narzędzia do symulowania tego?


@Curry_wurst: w solidzie można dodać element z mocą W i zasymulować jak rozchodzi się ciepło, ale pytanie czy zrobisz to na tyle dobrze, żeby się pod tym podpisać xD
Ogólnie rok temu jak budowałem elektryczną dechę to pytałem się speca od symulacji czy da się w prosty sposób zamodelować baterię, która się
@Curry_wurst: Dla klimatyzacji komfortu nikt nie bawi się w "straty cieplne", zakłada się że jak urządzenie ma moc 1 kW to tyle ciepła wytwarza, no ale jak masz dużo baterii to pewnie taka dokładność będzie miała znaczenie.

Skoro piszesz o bateriach w pomieszczeniu, to wyobrażam sobie raczej coś pokroju akumulatora niż kilku bateryjek AA, możliwe więc że pomieszczenie będzie wentylowane a to też będzie miało dla Ciebie znaczenie