Wpis z mikrobloga

Cześć,

Czy ktoś zna jakieś systemowe rozwiązanie żeby w taki sposób zamontować telewizor na regale aby był możliwy przesuw (najlepiej pionowy i poziomy ale poziomy wystarczy)?

Myślałem o dwóch opcjach sprowadzających się do przesuwnych systemów meblowych:
- drzwi przesuwne z prowadnicą na dole i górze a na nich telewizor
- rama stalowa na takich samych prowadnicach
+ system wychylny do montażu telewizora (regulacja kąta i odległości)

Szukam czegoś takiego dla zaoszczędzenia miejsca (nie chcę rezygnować z części regału na rzecz telewizora) przy jednoczesnym stałym dostępie do regału za telewizorem.

Kable nie są dla mnie problemem :)

#majsterkowanie #stolarstwo #telewizory
Pobierz theximon - Cześć,

Czy ktoś zna jakieś systemowe rozwiązanie żeby w taki sposób zam...
źródło: comment_16171012900x2W4xDVDwqkuSTN5pywMS.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theximon: da takie uchwyty, tylko zajmie ci ok 30x15cm przestrzeni. Ok możesz wtedy telewizor odciągnąć od ściany i przesuwać lewo, prawo, ustawić kąt. Ale pamiętaj że masz tam kilka kabli
@theximon: Nie wiem czy to ma sens ale do głowy przychodzi mi rozwiązanie z montażem uchwytu pod antenę satelitarną na ocieplonej styropianem ścianie. Nie można tego uchwytu przymocować bezpośrednio trzeba na dystansach. Tutaj mógłbyś zrobić podobnie tylko regał w tym miejscu musiałby nie mieć pleców. Do ściany pakujesz coś takiego https://www.sukces-zamocowania.pl/sklep/kategoria-1-Kotwy_stalowe_z_gwintem_wewnetrznym_Spit_PRIMA-1202.html W to wkręcasz pręt gwintowany. Na niego zakładasz rurkę, tuleję dystansową. I na tym mógłbyś (chyba) zamontować dowolny uchwyt do
@zibizz1: Jakieś konkretne rozwiązanie? :)
@Gieekaa: Zależy mi na przesuwie chociażby na boki żeby móc łatwo dostać się do regału za telewizorem.

Niestety nie mogę znaleźć systemowego rozwiązania a boję się druciarstwa przy wadze telewizora :P
@theximon: ja bym sie w jakieś superduper systemy nie bawił, a dał po prostu 2 listwy-prowadnice liniowe, i tyle.

Jak estetyka ci pozwala - to najtaniej 2x (na przodzie dwóch półek) profil aluminium 2020 vslot (od frontu - zasłonięty rowek maskownicą wsuwaną) i dwa wózki Vslot na górze, jeden na dole, do których przykręcony klasyczny płaski uchwyt do TV ścienny.

Suwać tym 10x na dobę nie będziesz pewnie, to pożyje wieczność.
Pobierz hrumque - @theximon: ja bym sie w jakieś superduper systemy nie bawił, a dał po prost...
źródło: comment_1617105973i1lvBUglh4Fbnz75yiYvvi.jpg