Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki bo już dostaję depresji... jestem uczniem maturalnym, ogólnie jestem dobrym (taki czwórkowy) zwykłym uczniem, ale takie testy jak matura to dla mnie masakra (no może z wyjątkiem angielskiego) i z próbnej matury no to średnie wyniki uzyskałem (z wyjątkiem angielskiego bo tutaj bardzo dobre wyniki miałem), uczę się normalnie + po za lekcjami przerabiam arkusze CKE, matemaksy itp z matematyki.

I tutaj jest problem otóż chciałbym się dostać na jakieś #studia z #informatyki jednak jak to jest, tylko sami mega ludzie co zdają maturę z podstaw na 90% mają szanse dostać się na darmowe państwowe studia z informatyki czy jest szansa dla takich zwykłych uczniów? Wiem, że część powie, że teraz nie ma po co iść na studia, ale ja chciałbym iść, tylko te progi to przerażają mnie na #informatyka i teraz czy jest się ich bać czy jedyna deska ratunku to płatne studia typu WSB lub jakieś inne alternatywy? Bo i tak będę walczył i trenował jednakże te progi trochę przerażają mnie...

#studia #informatyka #matura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60623f4dccdad9000aaf5209
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Większość na prawdę dobrych informatyków to samouki, mój przyjaciel jest po studiach automatyki, ale z pracy w branży zrezygnował, kończąc studia zainteresował się programowaniem bo widział w tym przyszłość i mu to nieźle wypaliło, więc jeśli czujesz temat, rozumiesz treści kodów to powinieneś być w stanie sporą część wiedzy przyswoić za pośrednictwem internetu, który jest zdecydowanie tańszy niż studiowanie. Określ się w jakiej gałęzi informatyki widzisz swoje szanse na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz studia ale wiesz że nie dasz rady idź na jakąś 'akademię gier i zabaw'. Poza pierwszą pracą wystarczy zaliczyć checkbox 'wykształcenie wyższe' nikt nie sprawdza jakie, mało kto w ogóle o to pyta. A nawet na topowej polskiej uczelni na informatyce przydatnych rzeczy uczyć musisz się sam. Na tym polega studiowanie w porównaniu do nauki w szkole.
  • Odpowiedz
tylko sami mega ludzie co zdają maturę z podstaw na 90% mają szanse dostać się na darmowe państwowe studia z informatyki czy jest szansa dla takich zwykłych uczniów?


@AnonimoweMirkoWyznania:

Z podstawy samej raczej się nie dostaniesz nigdzie na infe albo na uczelnie w ogonie jeżeli już, na wszystkich większych uczelniach w miastach typu PW/AGH/PWr itp to trzeba napisać rozszerzenie z matematyki (i/lub) fizyki przynajmniej 80%+ a i tak przy dolnej
  • Odpowiedz
OP: @Meybah: Może by mnie było stać jednak to bym mocno odczuł, jest to takowa jakaś deska ratunku ale wolałbym na te publiczne darmowe bardziej i te same pieniądze poświęcić np. już na wynajem mieszkania itp. gdybym chciał mieszkać w większym mieście

@AerodynamiC: To racja muszę przyznać rację, że ci co są samoukami to szybko uczą się i potrafią. Problem z ze mną jest taki, że w przypadku programowania czy też pisania w HTML samemu jak próbowałem się uczyć z YT itp. to masakra, to już podstawy PHP, JS, HTML, CSS to już się nauczyłem się tych podstaw od nauczycieli w technikum (czyli ewidentnie wolę się uczyć z kimś na żywo niż samemu), jednak w reszcie rzeczy w informatyce już samemu jakoś idzie się uczyć dobrze (no bo jak prawdziwy informatyk jak czegoś nie umiesz to używasz google ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) co mi bardzo pomogło w technikum i miałem tą wiedzę której tam dopiero uczyli innych, JEDNAKŻE przecież jest ten stereotypy że to programiści mają najlepiej, pracują zdalnie, owocowe czwartki i te magiczne #15k #pdk

No będę musiał pomyśleć bo generalnie wszystkiego po trochu umiem w tej
  • Odpowiedz