Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie takie.
Mam zamiar nauczyć się podstawy podstaw norweskiego i spróbować szczęścia tam. Zacząłem od Duolingo. Wypisuję sobie nowe słówka pojawiające się w kursie aby powtarzać je w ciągu dnia.

Czy macie jakiś sposób, program który pozwoli wpisać słówko norweskie, tłumaczenie polskie i otrzymać tego poprawną transkrypcję w pliku dźwiękowym do nagrania na CD do samochodu albo do wrzucenia na telefon.
Wiem, można ręcznie nagrywać z Google translatora i tak stworzyć plik dźwiękowy ale może jest sposób aby to zautomatyzować.

#naukajezykow #nauka #szkola #studia #norweski #norweskizduolingo
  • 5
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Nie mam idealnego rozwiązania Twojego problemu, ale jeśli byś chciał posłuchać prawdziwej, a nie "robotycznej" wymowy słów, to polecam forvo.com. Są tam nagrania stworzone przez ludzi. Można tam ściągnąć te nagrania, ale z norweskim jest taki "problem", że istnieje bardzo dużo dialektów i wymowa może sie różnić.
  • Odpowiedz
@allesisthelal: Zależy gdzie znajdę pracę i mieszkanie ale docelowo myślę o Beregn, Stavanger albo Alesund a więc Nynorsk. Duolingo uczy Bokmål. Prawda jest taka że w Polsce nie opanuje Norweskiego do stopnia komunikatywnego ale bardziej na zasadzie aby cokolwiek na rozmowach kwalifikacyjnych powiedzieć aby się w jakikolwiek sposób się wyróżnić. Podstawą tak czy inaczej będzie angielski.
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Nie ucz się nynorsku. W miastach jak Bergen czy Stavanger obowiązuje bokmål. Wprawdzie czasami jest trudny dialekt, który ma troche rzeczy podobnych do nynorsku, ale porzuć pomysł nauki nynorsku. Mieszkam w Stavanger, mam nauczycielkę stąd i wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz