Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widlasty: HAHA i gdzie sa wykopki z marca 2020, ktore przekonywaly, ze deweloper taniej nie sprzeda, bo nie chce stracic 30% marzy?

Zaraz nam sie kula zacznie rozpedzac przez rynek wtorny.

Sprzedawac teraz - drozej juz nie bedzie (σ ͜ʖσ)
Większe zmiany pojawią się w perspektywie kilkumiesięcznej. Wynajem leży i nie zapowiada się żeby się coś zmieniło. Studenci prędko nie wrócą a większe spadki pojawią się gdy zaczną podwyższać stopy procentowe. Chyba, żę nasz rząd ma w planach inflacje na poziomie 10% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Walkiria81: spadek cen mieszkan wynika z tego, ze najem siada, bo rynek sie nasycil duza podaza mieszkan a w budowie kolejne. Taka warszawa juz w 2028 r zacznie tracic mieszkancow.

Tym samym nie patrzylbym na kupno pod najem pod katem historycznyn i bylbym bardzo ostrozny w zakupie - to ze w latach 2010-2020 to sie oplacalo nie znaczy, ze bedzie sie oplacalo tak samo teraz. Nie przy tej demografii i podazy
@wojteksrz: dokładnie jest tak jak piszesz przynajmniej we Wrocławiu, Mam mase znajomych co w aktualnej sytuacji wynajmują mieszkania które najczęściej dostali w spadku po kosztach gdzie zwrot wychodzi około 3% byle tylko nie być w plecy poprzez czynsz gdzie jeszcze 2 lata temu taka sytuacja była nie do pomyślenia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widlasty: ja nie mam zamiaru nikomu czegokolwiek rekomendowac, ale spadki cen mieszkan nie sa osadzone w prozni. Rynek sie nasycil i ma zadatek na przesycenie. Przez anomalie demograficzne to przesycenie moze nadejsc szybciej, niz wszyscy sie spodziewaja.

A pamietajmy, ze francuski 'grubas' ustawil pozycje na wzrost stop procentowych w Polsce i tylko czeka na okazje, zeby te podwyzke wymusic, co akurat trudne nie jest.

W hiszpanii masa nieruchomosci 'na najem' 'samosplacajacych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walkiria81: gorzej jak stopy wzrosna i nawet raty nie pokryje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a teraz sa rekordowo niskie (stopy/raty kredytu). Nie wiadomo gdzie bedzie dolek czynszow najmu, obecnie caly czas leca w dol. A podaz mieszkan dopiero sie rozkreca.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walkiria81: w dluzszej perspektywie (20 lat) to bedzie nas kilka milionow mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec nieruchomosci nam nie braknie, o ile wielka plyta nadal bedzie tak stabilna jak jest.

A gdzies tam czyha kataster.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walkiria81: na ukrainie i bialorusi gorzej z demografia niz u nas. O pozostalych upomni sie zachod, gdzie tez brakuje. A ktory oferuje o wiele lepsze warunki niz polska.

Na imigrantow w nieruchomosciach liczyli hiszpanie i irlandczycy. I sie przeliczyli :P i to grubo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walkiria81: mysle, ze rok-dwa. IMO jeszcze bedziesz pila szampana za to, ze nie weszlas w nieruchomosci inwestycyjne. Ale zobaczymy.

Jezeli temat Cie interesuje - polecam poczytac historie rynku nieruchomosci w Hiszpanii i Irlandii do 2008 r.
@wojteksrz: trudno, najwyżej się wycofam, jak zobaczę, że interes słabo idzie - łba mi nikt nie ukręci ani do więzienia nie pójdę. Ale nie zamierzam się wszystkiego bać i siedzieć pod kamieniem. Do tej pory na nieruchomosciach zarobiłam sporo pieniędzy, może jak bozia da, to jeszcze więcej zarobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)